KONWET POWIATÓW OBRADOWAŁ W SPRAWIE SZPITALI POWIATOWYCH

Opublikowane przez KONWET POWIATÓW OBRADOWAŁ W SPRAWIE SZPITALI POWIATOWYCH

W związku z brakiem kontraktów z NFZ na funkcjonowanie szpitali powiatowych w 2010 roku, zebrał się w Modlinie (powiat nowodworski) Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego, któremu przewodniczy starosta przasnyski Zenon Szczepankowski. W Konwencie oprócz starostów, wicestarostów, prezydentów miast uczestniczyli goście zaproszeni: Marek Haber – Wiceminister Zdrowia, Barbara Misińska – dyrektor Mazowieckiego Oddziału NFZ, Marek Wójcik – ekspert ZPP i doradca Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dobre wiadomości przekazał Minister Marek Haber o zawieszeniu na rok rozporządzenia zaostrzającego standardy kadrowe w placówkach medycznych. Rozporządzenie to mogłoby doprowadzić do zamknięcia wielu przychodni i oddziałów w szpitalach powiatowych.

Dyrektor Barbara Misińska nie obiecała zwiększenia kontraktów, ale zapowiedziała, że NFZ będzie pracował dzień i noc, aby podpisać kilka tysięcy Umów na 2010 rok. Może to jednak nastąpić dopiero po zatwierdzeniu planu finansowego Oddziału na 2010 rok przez Rząd. Konwent omawiał też sprawy realizacji projektów z programów unijnych.