Kwestia zwiększenia mocy biogazowni w Chorzelach wyjaśniona

Opublikowane przez Kwestia zwiększenia mocy biogazowni w Chorzelach wyjaśniona

Wyjaśniła się kwestia zwiększenia mocy biogazowni, która ma powstać w Podstrefie Gospodarczej w Chorzelach. Inwestor, który wykupił działkę pod budowę Elektrociepłowni na biogaz o mocy do 1 MW i który od początku 2018 roku wnioskował o rozszerzenie mocy do 1,5 MW, 7 maja 2020 roku wycofał swój wniosek o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla biogazowni o większej mocy. W związku z tym, na podstawie pozwolenia na budowę wydanego w sierpniu 2017 roku, w Podstrefie Gospodarczej w Chorzelach powstanie Elektrociepłownia na biogaz o mocy do 1 MW, a postępowanie w sprawie rozszerzenia jej mocy do 1,5 MW zostało umorzone z powodu jego bezprzedmiotowości.