LINIA KOLEJOWA NR 035 OSTROŁĘKA – WIELBARK – SZCZYTNO BĘDZIE REAKTYWOWANA!

Opublikowane przez LINIA KOLEJOWA NR 035 OSTROŁĘKA – WIELBARK – SZCZYTNO  BĘDZIE REAKTYWOWANA!

Rada Powiatu Przasnyskiego przeznaczy ponad 3 mln zł na remont linii kolejowej nr 35 w celu jej reaktywacji i przyłączenia bocznicy kolejowej do strefy gospodarczej w Chorzelach. Starosta Zenon Szczepankowski przekonywał radnych, że powiat nie może dopuścić do rozbiórki tej linii kolejowej, bo to tak jakby Polska pozwoliła się odciąć od morza. Dostęp powiatu do czynnej linii kolejowej jest dla stworzonych przez powiat stref gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach tak ważne jak dostęp Polski do Bałtyku.

Kwotę, którą Powiat Przasnyski przekaże PKP PLK na remont linii kolejowej nr 35 powiat zamierza odzyskać z funduszy unijnych, gdyż będzie to koszt kwalifikowany w przygotowywanym w Starostwie dużym projekcie gospodarczym o wartości 48 mln zł.

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu