Ogłoszenia i Komunikaty

Uwaga, szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego

Przedstawiamy komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii: Na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. poz. 1737) ogłaszam, że planowane jest przeprowadzenie AKCJI SZCZEPIENIA DOUSTNEGO LISÓW WOLNO ŻYJĄCYCH PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE na terenie województwa mazowieckiego.

Data publikacji: 2024-03-28

Powiat Przasnyski sfinansował zakup nowych wiolonczeli dla Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu

Powiat Przasnyski systematycznie inwestuje w wykształcenie muzyczne uczniów chodzących do Szkoły Muzycznej I Stopnia w Przasnyszu poprzez zakup coraz to nowszych instrumentów. W ostatnim czasie szkoła, dzięki środkom przekazanym przez Powiat,  zakupiła 2 wiolonczele o wartości 26 tys. zł. Dyrektor szkoły Artur Żuchowski, oraz  nauczyciel Juliusz Jakóbiak nowym nabytkiem pochwalili się staroście Pawłowi Mostowemu oraz Wicestaroście Renacie Kosman.

Data publikacji: 2024-03-28

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Turniej został zorganizowany przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Przasnyszu, przy współudziale Powiatu Przasnyskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz Nadleśnictwa Przasnysz. Podczas otwarcia konkursu obecny był Pan Paweł Mostowy Starosta Przasnyski, który objął patronat honorowy nad przebiegiem eliminacji.

Data publikacji: 2024-03-27

Powiat wesprze kulinarną podróż, strażackie atrakcje dla dzieci i letnie festyny w Lipie i Obórkach

Starosta Paweł Mostowy wraz z Wicestarostą Renatą Kosman odpowiedzieli na zaproszenie społeczności gminy Jednorożec, przybywając 26 marca 2024 r. do Lipy, gdzie nastąpiło podpisanie umów na realizację Zadań Publicznych Powiatu Przasnyskiego z czterema podmiotami. Dzięki powiatowym funduszom i staraniom lokalnych organizacji w 2024 r. odbędzie się szereg atrakcyjnych inicjatyw służących rozrywce dzieci i dorosłych oraz integracji mieszkańców.

Data publikacji: 2024-03-27

Dodatkowy przystanek PKP w Raszujce - oddolna inicjatywa i sukces lokalnej społeczności

Po tym, jak w 2001 roku (pierwsza kadencja Powiatu) przejechał ostatni pociąg na trasie Ostrołęka - Chorzele, wydawało się, że kolej nie pojawi się już w powiecie przasnyskim. Po ogłoszeniu podpisanej umowy na wykonanie trasy kolejowej nr 35 z Ostrołęki do Chorzel, lokalna społeczność dostrzegła, że istniejący przed laty przystanek w Raszujce nie został ujęty w projekcie.

Data publikacji: 2024-03-27

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2024 - finały piłki siatkowej dziewcząt i chłopców

25 marca br. rozegrano w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej finałowy turniej piłki siatkowej w kategorii szkół powiatowych. Gospodarzami turnieju w kategorii dziewcząt było LO im KEN w Przasnyszu, a chłopcy gościli w ZSP Przasnysz.

Data publikacji: 2024-03-27

Michał Mocek ponownie wybrany Opiekunem Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego II kadencji

25 marca 2024 roku Rada Powiatu Przasnyskiego podjęła jednogłośnie uchwałę o wyborze Michała Mocka, kandydata wskazanego przez Młodzieżową Radę Powiatu Przasnyskiego, na Opiekuna Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego II kadencji, która będzie sprawowała swoje obowiązki w latach 2024-26. Michał Mocek był Opiekunem MRPP także w poprzedniej kadencji.

Data publikacji: 2024-03-26

Dziewięciu nowych przedsiębiorców w powiecie przasnyskim

Wzorem poprzednich miesięcy, w budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu odbyło się podpisanie umów na rozwój działalności gospodarczej. 22 marca 2024 roku w obecności starosty Pawła Mostowego, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu Jadwigi Żuber, pracownik PUP Barbary Garlińskiej oraz pracownik ZUS Pani Anety Chmielik, sześciu nowych przedsiębiorców uzyskało wsparcie finansowe na utworzenie nowych firm.

Data publikacji: 2024-03-26

Inwestycje drogowe zrealizowane przez Powiat Przasnyski w Gminie Krasne w latach 2019-2023

Data publikacji: 2024-03-25

Co udało się zrealizować w obecnej kadencji Rady Powiatu? Infrastruktura sportowa i rekreacyjna zrealizowana w latach 2019-2024