MARSZAŁEK STRUZIK WSPIERA WALKĘ WŁADZ POWIATU O ZACHOWANIE W PRZASNYSKIM SZPITALU ODDZIAŁÓW OKULISTYCZNEGO I UROLOGICZNEGO

Opublikowane przez MARSZAŁEK STRUZIK WSPIERA WALKĘ WŁADZ POWIATU  O ZACHOWANIE W PRZASNYSKIM SZPITALU ODDZIAŁÓW OKULISTYCZNEGO I UROLOGICZNEGO

Reforma systemu ochrony zdrowia wprowadzana przez rząd powoduje, że w utworzonej sieci szpitali, w której znalazł się szpital w Przasnyszu, pewne funkcjonowania będą tylko odziały podstawowe. Oddziały specjalistyczne, jak w przypadku przasnyskiego szpitala okulistyka, urologia i psychiatria oraz niektóre poradnie znalazły się poza siecią. Władze powiatu wspierane przez marszałka województwa walczą o ich dalsze funkcjonowanie.

W najtrudniejszej sytuacji jest okulistyka, urologia i poradnia laryngologiczna, bo tu obecny kontrakt kończy się już we wrześniu tego roku. Są to jedne z najlepszych oddziałów na Mazowszu i w kraju, dlatego nawet władze samorządowe województwa walczą o ich istnienie.

Na potwierdzenie prezentujemy pismo marszałka województwa Adama Struzika skierowane do dyrektora Mazowieckiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

List Marszałka województwa mazowieckiego

Sławomir Czaplicki