Mieszkańcy północnej części powiatu przasnyskiego już za chwilę skorzystają z nowej przeprawy mostowej

Już od 20 grudnia 2018 r. mieszkańcy Zarąb, Mącic oraz okolicznych miejscowości będą mogli korzystać z przebudowanej przeprawy mostowej na kanale Omulew - Płodownica, w ciągu drogi powiatowej nr 3208W. Gotowa jest już płyta mostu, a w najbliższych dniach zostanie położna nowa nawierzchnia asfaltowa. Mieszkańcy i radni gminy Chorzele prosili nowego starostę o interwencję w sprawie przeciągającej się budowy.

przebudowa mostu

Projekt pn. „Przebudowa mostu na kanale Omulew - Płodownica i dojazdów w ciągu drogi powiatowej nr 3208W (Wielbark) – gr. woj. Zaręby na odcinku od km 10+150 do km 11+140” został zrealizowany w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa, rozbudowa DP 3208W (Wielbark) – gr. woj. Zaręby, w tym przebudowa mostu na kanale Orzyc - Omulew”.

Inwestycja polegała na podniesieniu nośności mostu do kl. B, czyli do 40 ton, przebudowaniu, wzmocnieniu i pogrubieniu płyty pomostu, umieszczeniu kap chodnikowych, wykonanie korytek ściekowych i skarpowych, umocnieniu skarp, zamontowaniu barier ochronnych, zabezpieczeniu antykorozyjnym powierzchni betonowych i powierzchni stalowych. Ponadto przebudowano dojazdy do mostu.

Data: 2020-08-13
Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy