Mimo lockdownu w powiecie przasnyskim powstają kolejne nowe firmy!

We wtorek 23 marca 2021 roku w Centrum Aktywizacji Biznesu znajdującym się w przasnyskim starostwie dziewięć osób, które do tej pory pozostawały bez pracy, podpisało umowy na wsparcie finansowe ich nowo powstających działalności gospodarczych.

Podpisanie umów przez nowych przedsiębiorców w Centrum Aktywizacji Biznesu

Umowy na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej podpisano podczas spotkania, w którym uczestniczyli: starosta Krzysztof Bieńkowski, Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Obrębska oraz Barbara Garlińska - pracownik Powiatowego Urzędu Pracy. Starosta Krzysztof Bieńkowski zaprosił nowych przedsiębiorców do przystąpienia do Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, a także zaproponował uczestnictwo w przydatnych szkoleniach. Podkreślił, że przedsiębiorcy to ważny filar państwa.

Wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy oraz Pani Barbara Garlińska przed podpisaniem umów udzieliły cennych wskazówek dotyczących prawidłowego wykorzystania środków z dofinansowania, które w bieżącym roku wynosi 25 tysięcy złotych.

Wzorem poprzednich miesięcy, przed uruchomieniem pozyskanych środków zorganizowano szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które miało na celu wprowadzenie do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Poruszano między innymi kwestię założenia i rejestracji firmy, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych czy pozyskiwania funduszy unijnych. Wiele czasu poświęcono podatkom, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej.

Powiatowy Urząd Pracy działa zgodnie z wytycznymi i w imieniu Starosty Przasnyskiego, by przeciwdziałać bezrobociu w naszym powiecie. Od kwietnia 2020 roku, kiedy to liczba osób pozostających bez pracy znacząco wzrosła, podjęto szereg działań w celu ograniczenia wzrostu bezrobocia przy pomocy środków rządowych i unijnych. W obecnej kadencji bezrobocie jest na poziomie najniższym od ponad 30 lat. Władze powiatu prowadzą rozmowy z przedsiębiorcami i potencjalnymi inwestorami na temat ułatwień w tworzeniu nowych miejsc pracy. W ostatnim czasie między innymi uruchomiono dwie dodatkowe linie autobusowe dedykowane pracownikom dużych przedsiębiorstw w Przasnyszu, dostosowane do ich godzin pracy.

Dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w powiecie przasnyskim powstały nowe firmy, które będą świadczyć usługi:
- projektowania wnętrz i ogrodów;
- produkcji ekologicznych świec sojowych;
- rachunkowości;
- mechaniki pojazdów;
- ogólnobudowlane;
- remontowo – wykończeniowe;
- podologiczno – kosmetologiczne;
- montażu instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych;
- montażu instalacji elektrycznych i fotowoltaicznych.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!