MINISTERSTWO ZDROWIA ZA CENTRALIZACJĄ SYSTEMU KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA – STAROSTWO WALCZY NADAL

Opublikowane przez MINISTERSTWO ZDROWIA ZA CENTRALIZACJĄ SYSTEMU KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA  – STAROSTWO WALCZY NADAL

W  związku z zamiarem likwidacji Oddziału Terenowego Nr 45 w Przasnyszu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Starosta  Przasnyski Zenon Szczepankowski podjął szerokie działania wyrażające sprzeciw wobec proponowanych zmian. W odpowiedzi Ministerstwo Zdrowia przedstawiło argumenty przemawiające za centralizacją systemu krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Resort Zdrowia poinformował m.in., że Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeprowadziły analizy ekonomiczno-finansowe oraz oceniły usytuowanie oddziałów terenowych, na podstawie których podejmują decyzje o likwidacji lub czasowym zawieszeniu funkcjonowania oddziałów terenowych i przejściu na mobilny system poboru krwi.

Odpowiedź Marka Habera Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia - czytaj tutaj.

Sławomir Czaplicki

Data: 2020-05-31