Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie zdalnie!

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną w kraju oraz zapobieganiem rozprzestrzenienia się wirusa SARS-CoV-2, Starosta Przasnyski informuje, że od 9 listopada 2020 r. do 4 grudnia 2020 r. porady nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Przasnyskiego będą udzielane wyłącznie za pomocą środków porozumiewania się na odległość (zdalnie).

W celu umówienia się na zdalną poradę nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego należy:
✓ zadzwonić pod numer telefonu: +48 (029) 7522270 wew. 213 (w godzinach pracy
Starostwa Powiatowego w Przasnyszu),
✓ zarejestrować się elektronicznie pod adresem: https://np.ms.gov.pl/zapisy.

Po uzyskaniu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego anonimową opinię można przekazać:
✓ pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
ul. Św. St. Kostki 5; 06-300 Przasnysz,
✓ e-mailem na adres: starostwo@powiat-przasnysz.pl

Beneficjent nie jest zobowiązany do złożenia pisemnego oświadczenia, że
nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, a osoba
fizyczna – przedsiębiorca nie musi składać oświadczenia o niezatrudnianiu
innych osób w ciągu ostatniego roku.