NORWEGOWIE Z REWIZYTĄ W POLSCE

Opublikowane przez NORWEGOWIE Z REWIZYTĄ W POLSCE

21 marca br. delegacja samorządów, przedsiębiorców i polityków z Norwegii odwiedziła Polskę w ramach polsko – norweskiego programu badawczo-studyjnego. W spotkaniu ze strony polskiej udział wzięli Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski i Anna Tworkowska, skarbnik powiatu przasnyskiego. Nasz powiat jako zdobywca I miejsca w Polsce w konkursie LIDER ZARZĄDZANIA uczestniczy w tym programie bez zaangażowania środków własnych. We wrześniu ubiegłego roku nasz starosta i skarbnik odwiedzali Norwegię.

Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski zaprezentował Norwegom realizowany przez powiat przasnyski projekt "Poprawa infrastruktury technicznej terenów inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu województwa mazowieckiego.

Goście zadali w tej sprawie wiele pytań, co świadczy o sporym zainteresowaniu inwestycją. Najważniejszą informacją było to, że przetargi na lokalizację przedsiębiorstw w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej właśnie trwają i każdy może złożyć już ofertę. Obecnie na terenie Strefy jest realizowana budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej. Do końca bieżącego roku powiat wykona kompleksowe uzbrojenie terenu w infrastrukturę techniczną.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

Dla rozwoju Mazowsza.

Sławomir Czaplicki