Opublikowane przez NOWA RADA POWIATU PRZASNYSKIEGO UKONSTYTUOWAŁA SIĘ. WYBRANO PREZYDIUM RADY, STAROSTĘ, WICESTAROSTĘ I CZŁONKÓW ZARZĄDU POWIATU ORAZ SKŁADY I PRZEWODNICZĄCYCH KOMISJI STAŁYCH

26 listopada o godzinie 14.00 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Przasnyszu odbyła się I sesja V kadencji Rady Powiatu Przasnyskiego zwołana przez Komisarza Wyborczego, a o godzinie 16.30 sesja II nowej kadencji Rady zwołana już przez nowo wybranego Przewodniczącego Rady Powiatu.

W powiecie przasnyskim w wyborach samorządowych PSL uzyskał 11 mandatów, PPP 3 mandaty i PiS 3 mandaty. Polskie Stronnictwo Ludowe po konsultacjach utworzyło koalicję PSL-PPP. Już po raz piąty starostą powiatu przasnyskiego wybrano Zenona Szczepankowskiego z PSL. Wicestarostą został Jarosław Antoni Tybuchowski, również z PSL.

Skład Zarządu Powiatu uzupełnili: Jolanta Kaczorek z PSL, Bogdan Kruszewski z PSL oraz Piotr Sekuna z PPP.

Podjęto także decyzje co do obsady stanowisk w kierownictwie Rady Powiatu Przasnyskiego. I tak: Przewodniczącym Rady Powiatu Przasnyskiego został Marek Walędziak z PSL, a jego zastępcami Grażyna Wałpuska z PSL i Maria Magdalena Malińska z PPP.

Składy komisji stałych Rady Powiatu Przasnyskiego:

Komisja rewizyjna
Janusz Osiadacz - przewodniczący