Nowe stroje dla PSP w Przasnyszu

Opublikowane przez Nowe stroje dla PSP w Przasnyszu

Bezpieczne i wytrzymałe ubrania dla strażaków to podstawa pracy i bezpieczeństwa w trudnych akcjach. Dlatego Powiat Przasnyski złożył wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup fabrycznie nowych ubrań specjalnych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu.

Wniosek złożony został w ramach programu „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego”. Wkład własny Powiatu Przasnyskiego wyniósł zaledwie 10%. Zarząd Powiatu Przasnyskiego wsparł wniosek kwotą 3.200 złotych. Pozostałe 30.000 złotych dofinansowania wpłynie z WFOŚiGW.

- Kwota 33.200 zł pozwoli na zakup co najmniej 10 szt nowych ubrań specjalnych, składających się z kurtki, spodni i kurtki letniej, a tkanina zewnętrzna ubrania ma być w kolorze żółtym, czarnym lub ciemnogranatowym. – wyjaśnia przasnyska komenda straży pożarnej.

Kolor nowych wielowarstwowych ubrań podyktowany jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa - jaskrawe, żółte stroje są dużo bardziej widoczne podczas nocnych akcji, a także w zadymieniu niż dotychczasowe ciemne ubiory. Tkaniny konstrukcyjne ubrania oraz nici są wykonane z włókien, których cecha trudnopalności została osiągnięta przez modyfikację ich struktury chemicznej.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu posiada już 8 kompletów takich ubrań, które są eksploatowane przez naszych strażaków.

Jesteśmy na etapie realizacji zakupu kolejnych 9 szt. ubrań - Środki finansowe na ten cel pochodzą z rezerwy celowej: „Program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 – 2020”.

- Zakup ubrań przez Powiat Przasnyski z dofinansowania WFOŚiGW pozwoli na wymianę kolejnych 10 szt. Dzięki temu zakupowi KP PSP Przasnysz będzie miało wymienione 27 kompletów ubrań specjalnych ze starego na nowy typ. – podsumowuje przasnyska komenda straży pożarnej.

Data: 2019-10-16
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła