Opublikowane przez NOWOPRZEBUDOWANA DROGA POWIATOWA NA TERENIE GMINY KRASNE W POWIECIE PRZASNYSKIM UROCZYŚCIE ODDANA DO UŻYTKU

Jednym z istotniejszych dla lokalnej społeczności elementów uroczystej sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbyła się 29.12.2008 roku w Zielonej, gm. Krasne, było oficjalne oddanie do użytku przebudowanej drogi powiatowej nr 1238W Szulmierz – Wola Wierzbowska – Zielona – Wężewo – Krasiniec, na odcinku Wola Wierzbowska Krasne.

To kolejne zadanie inwestycyjne powiatu przasnyskiego zostało zrealizowane w ramach komponentu A Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza – pn. „Mazowiecki Instrument Wsparcia Rozwoju Powiatowej Infrastruktury Drogowej”.

Długość całkowita przebudowanej drogi to ponad 11 km. W ramach zrealizowanej przez samorząd powiatowy inwestycji poszerzono istniejącą drogę do 6 metrów na całym odcinku, nałożono 6 centymetrową warstwę betonu asfaltowego ścieralnego i wzmacniającego, wykonano renowację odwodnienia oraz uzupełniono pobocza kruszywem naturalnym.

Całkowita wartość tego zadania to prawie 6 mln. zł. (dokładanie 5.759,735,45 zł.)w tym z Budżetu Województwa Mazowieckiego inwestycję kwotą 1 mln. zł. wsparł Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, któremu w uroczysty sposób za całokształt dotychczasowej współpracy i wsparcia dla Powiatu Przasnyskiego podziękowali w imieniu całej naszej powiatowej społeczności Zenon Szczepankowski – Starosta Przasnyski oraz Krzysztof Bieńkowski – Przewodniczący Rady Powiatu wręczając ręcznie malowany witraż z wizerunkiem herbu powiatu oraz dyplom.Pozostała kwota opiewająca na blisko 5 mln. zł. pochodziła ze środków własnych powiatu przasnyskiego.

Uroczystego przecięcia wstęgi, po Mszy Świętej odprawionej w intencji Powiatu Przasnyskiego w parafii p.w. Św. Mateusza w Zielonej, w związku z X-leciem jego funkcjonowania w nowym kształcie dokonali goście uroczystej sesji: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Radna Województwa Mazowieckiego Wiesława Krawczyk, Dariusz Korpetta – pracownik naukowy SGGW w Warszawie, Waldemar Krzyżewski – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz gospodarze: Krzysztof Bieńkowski – Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego, Zenon Szczepankowski – Starosta Przasnyski, Tomasz Osowski – Wicestarosta Przasnyski, Jarosław Antoni Tybuchowski – etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego, Józefa Grzeszczak – Przewodnicząca Rady Gminy Krasne, Paweł Kołakowski – Wójt Gminy Krasne, Stanisław Błajszczak – Radny Rady Powiatu Przasnyskiego oraz Kazimierz Pióro – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przasnyszu.

W związku z pilnymi obowiązkami służbowymi na ten punkt uroczystej sesji nie mógł zostać uczestniczący w jej obradach Wicemarszałek Sejmu RP Jarosław Kalinowski.

Po przecięciu wstęgi, drogę oraz jej użytkowników poświęcił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezji Płockiej Roman Marcinkowski.

Powiat Przasnyski w ciągu 10 lat swojego funkcjonowania, kiedy to nieprzerwanie funkcję Starosty Przasnyskiego pełni Zenon Szczepankowski, na same tylko drogi powiatowe wydatkował ponad 55 mln. zł., co między innymi czyni od wielu lat przasnyski samorząd powiatowy liderem w skali wojewódzkiej i ogólnopolskiej w inwestycjach realizowanych na rzecz lokalnej społeczności.

Zbudowano, przebudowano lub w jakikolwiek inny sposób zmodernizowano ponad 300 km. dróg powiatowych.

Przy drogach tych wykonano także (często we współpracy z samorządami gminnymi) chodniki z kostki brukowej, których długość przeliczając na oddawane tak jak w tym dniu drogi miałaby ponad 10 km ułożonych właśnie z tejże kostki, natomiast obrazując to w inny sposób, stanowiłaby obszar 4 ha, czyli 40.000 m2 wyłożonych kostką.

Relacja oraz fotoreportaż z całej uroczystej, podsumowującej mijającą dekadę - sesji Rady Powiatu Przasnyskiego już wkrótce.

Data: 2020-05-31
Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili