Od 11 maja ruszają warsztaty dla przedsiębiorców “Go! E-Commerce” – jak rozpocząć sprzedaż internetową?

Go! e-Commerce to cykle bezpłatnych warsztatów oraz konsultacji online, które pozwolą wielu biznesom na odnalezienie się w nowej rzeczywistości cyfrowej. Akcja skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy do tej pory działali wyłącznie stacjonarnie, a e-commerce może być dla nich szansą na przetrwanie kryzysu wywołanego koronawirusem. Najbliższy cykl warsztatów odbędzie się od poniedziałku 11.05 do piątku 15.05 włącznie.

Go! e-Commerce - bezpłatne warsztaty edukacyjne dla przedsiębiorców

Epidemia koronawirusa postawiła wielu przedsiębiorców i producentów w niecodziennie trudnej sytuacji. Bez możliwości dystrybucji swoich produktów lub usług przez Internet wiele firm będzie miało problemy z przetrwaniem obecnej sytuacji kryzysowej.

,,Z raportu e-Izby: e-commerce w czasie kryzysu 2020, że w aktualnej sytuacji jedyną możliwością przetrwania dla biznesów działających w handlu jest transformacja cyfrowa i skupienie się na sprzedaży internetowej. Na zakupach przez internet skupiło się ok 40% konsumentów z tendencją wzrostową. Dlatego jako organizacja cyfrowa posiadająca największe kompetencje w zakresie e-commerce podjęlismy decyzje o przygotowaniu wspólnie z ekspertami zrzeszonymi w e-Izbie: Go! e-commerce - jak rozpocząć sprzedaż w internecie. Planujemy sześć szkoleń w jednej edycji" - mówi Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Wyzwania, jakie stoją przed przedsiębiorcami, skłaniają do rozwoju biznesu o nowy kanał dotarcia do konsumentów i sprzedaży. Bezsprzecznie jest nim e-commerce!

“Go! E-Commerce” to inicjatywa edukacyjna Izby Gospodarki Elektronicznej skierowana do firm, dla których e-commerce jest szansą na przetrwanie lub zwiększenie przychodów w obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej, nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Na cykl złożą się następujące warsztaty tematyczne:

• TECHNOLOGIE E-COMMERCE: Jak stworzyć sklep internetowy (m.in. jaką technologię wybrać, aby ruszyć ze sprzedażą online, jak zarządzać sprzedażą itp.)?

• PRAWO: Jak stworzyć regulamin sklepu i politykę prywatności?

• PŁATNOŚCI: Jakie technologie płatności online wybrać oraz jak je szybko wdrożyć w powstającym sklepie online?

• LOGISTYKA I MAGAZYNOWANIE: Od czego zacząć w obszarze logistyki? Możliwości współpracy z firmami kurierskimi oraz modele dostaw.

• OBSŁUGA KLIENTA: Jakie mechanizmy wdrożyć w sklepie, aby obsługa klienta przebiegała bezproblemowo?

• MARKETING: Od czego zacząć? Jakie kanały komunikacji wybrać, aby w krótkim czasie dotrzeć do potencjalnych konsumentów?

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/Go_e-commerce