OFENSYWA INWESTYCYJNA POWIATU TRWA: BUDOWA KOLEJNYCH, OK. 16 KM. DRÓG POWIATOWYCH ZA PRAWIE 5 MLN. ZŁ WYNEGOCJOWANA PRZEZ STAROSTĘ

Zgodnie z zapowiedziami dotyczącymi negocjacji przez starostę przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego realizacji kolejnych wniosków złożonych przez powiat przasnyski na budowę dróg powiatowych dofinansowywanych z funduszy Unii Europejskiej w ramach działania 3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, zostaną przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu zrealizowane następne odcinki. Za ponad 2.569 tys. zł zostanie wybudowany 7-mio kilometrowy odcinek nowej drogi Krzynowłoga Mała – Skierkowizna. Dofinansowanie jakie uzyskał powiat wyniesie 2.183 tys. zł. Natomiast za ponad 2.407 tys. zł powiat wybuduje około 9-cio kilometrowy odcinek drogi Duczymin – Nowa Wieś – Jarzynny Kierz. Dofinansowanie pozyskane na ten odcinek to 2.046 tys. zł.
Przetargi na te inwestycję ogłosimy w maju i chcemy, aby drogi powstały do końca tego roku, niemniej ostateczny termin zakończenia tych inwestycji to 30.06.2010 roku.

Data: 2020-03-31
Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii