Ogłoszenie Starosty Przasnyskiego z dnia 10 czerwca 2020r.

Opublikowane przez Ogłoszenie Starosty Przasnyskiego z dnia 10 czerwca 2020r.

Uprzejmie informuję, że od dnia 15 czerwca  2020r. zostaje wznowiona stacjonarna działalność niżej wymienionych  punktów udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji  w Powiecie Przasnyskim.

Punkt 1

Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i  nieodpłatnej mediacji.
Lokalizacja - mała sala konferencyjna Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu, II piętro, ul. Św. St. Kostki 5, 06-300  Przasnysz.
Dni i godziny otwarcia: w każdy dzień roboczy w godz. od 8.00 do 12.00.

Punkt nr 2

Punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i  nieodpłatnej mediacji.
Lokalizacja - budynek  Gminy Jednorożec, ul. Plac Św. Floriana 1, 06-323 Jednorożec

Dni i godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek – w godz. od 9.00 do 13.00
Środa, czwartek, piątek – w godz. od 11.00 do 15.00.

Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się według kolejności zgłoszeń, po telefonicznym umówieniu terminu wizyty pod numerem tel.: (029) 7522270 wew. 213 lub (029) 7522514 wew. 213 w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 15.30.”

Bezpośrednia obsługa petentów w punktach udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej może odbywać się tylko i wyłącznie przy zachowaniu zalecanych zasad sanitarnych zarówno po stronie prawników, jak i petentów.

W punkcie porad prawnych powinna znajdować się 1 osoba korzystająca z porady, w uzasadnionych  przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym i innych w przypadkach wynikający z odrębnych przepisów).

Osoba, która zostanie umówiona na poradę powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce, chuście lub przyłbicy, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym. Należy zachować odpowiedni dystans między petentem, a prawnikiem.

Przez okres trwania epidemii istnieje również możliwość  uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. Termin oraz formę udzielenia porady należy uzgodnić  pod numerem tel.: (029) 7522270 wew. 213 lub (029) 7522514 wew. 213 w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 15.30.

Informuję również, że w związku z nowelizacją ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej  z nieodpłatnych porad prawnych mogą również korzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku.

Krzysztof Bieńkowski
starosta przasnyski