Ogłoszenie Starosty Przasnyskiego z dnia 30.04.2020 r.

Opublikowane przez Ogłoszenie Starosty Przasnyskiego z dnia 30.04.2020 r.

Uprzejmie informuję, że w związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374 z późn. zm.) do 15 maja 2020r. został przedłużony termin zawieszenia na terenie Powiatu Przasnyskiego stacjonarnej działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Jednocześnie przypominam, że osoby, które chcą uzyskać nieodpłatną pomoc prawną lub nieodpłatne poradnictwo obywatelskie mogą je otrzymać drogą środków komunikowania się na odległość (telefon, mail, komunikator internetowy itp.).

W takim celu należy przesłać oświadczenie, z wnioskiem o potrzebie uzyskania porady:

za pośrednictwem Portalu Zaufania Publicznego ePuap lub,
podpisany skan lub zdjęcie wniosku i oświadczenia na  adres starostwo@powiat-przasnysz.pl lub,
podpisany podpisem kwalifikowanym na adres starostwo@powiat-przasnysz.pl,
wrzucić do skrzynki korespondencyjnej mieszczącej się w wejściu do budynku Starostwa Powiatowego w Przasnyszu od strony parkingu.

Po przekazaniu wniosku zostanie Państwu wyznaczony termin porady.

W wyjątkowej sytuacji uzasadnionej brakiem dostępu do Internetu osoba potrzebująca nieodpłatnej pomocy prawnej lub  porady obywatelskiej może złożyć wniosek   o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z oświadczeniem, ustnie przez telefon.

Szczegóły pod numerem telefonu 29 752 22 70