PIERWSZY PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO DLA MKS PRZASNYSZ

Opublikowane przez PIERWSZY PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU PRZASNYSKIEGO DLA MKS PRZASNYSZ

Młodzieżowa drużyna MKS Przasnysz pokonała w finale Ciechanów 2-1 i wygrała sobotni Halowy Turniej Piłki Nożnej, który po raz pierwszy rozgrywano o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego. 19 grudnia, czyli w ubiegłą sobotę, hala sportowa przy ulicy Sadowej ponownie wypełniła się sympatykami piłki nożnej. Tym razem od godziny 9.00 - 10 drużyn (klubowych oraz ekipa Bols Przasnysz) z terenu naszego miasta, powiatu i regionu rywalizowało o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego.

W tym cieszącym się dużą popularnością oraz przyczyniającym się do integracji środowiska piłkarskiego Turnieju, udział wzięły podzielone na dwie, pięciodrużynowe grupy, zespoły: Grupa A: MKS Ciechanów, GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała, Sokół Grudusk, Mazowsze Jednorożec, MKS Przasnysz (młodzieżowcy); Grupa B: Orzyc Chorzele, Bols Przasnysz, Korona Szydłowo, MKS Przasnysz (juniorzy), Opia Opinogóra.

Turniej na stałe wpisany jest w kalendarz zimowych imprez sportowych organizowanych przez MKS Przasnysz, OSiR w Przasnyszu oraz Kierownika Hali Sportowej. Od tego roku znalazł jednak stałego patrona, którym zgodził się zostać poproszony przez działaczy przasnyskiego Klubu, Przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego. Krzysztof Bieńkowski przywitał drużyny i otworzył turniej wraz z wiceprezesem MKS Przasnysz Sławomirem Czaplickim. Obaj życzyli udanej zabawy i sportowych emocji toczonych w duchu fair play oraz złożyli życzenia świąteczne i noworoczne. Dyrektor Krzysztof Szczepański przeprowadził odprawę techniczną i można było rozpocząć rywalizację w fazie grupowej. Zawody sędziowali tradycyjnie już, dwaj przasnyscy arbitrzy: Józef Ćwiek i Andrzej Andryszczak, którzy mieli jeszcze więcej pracy niż podczas dwóch wcześniejszych turniejów amatorskich. Zawodnicy reprezentujący na co dzień zespoły występujące od B-klasy do IV ligi z początkiem nowego roku rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej i potraktowali imprezę bardzo poważnie. Nie szczędzili sił grając twardo, a co się z tym wiąże czasami przekraczając przepisy. Piłka nożna to sport kontaktowy, a przyjaźń „zawieszona” zostaje na czas meczu, po pierwszym gwizdku sędziego. Grano jednak fair play, chociaż o dużym pechu można powiedzieć w przypadku Artura Marchewki, który strzelając bramkę, był za szybki dla obrońców rywali i doznał poważnej kontuzji stawu skokowego, po ich niefortunnej interwencji.

Do fazy finałowej awans zapewniały sobie 2 pierwsze drużyny z każdej grupy. Pozostałe ekipy grały o miejsca 5-10.
Grupę A z 9-cioma punktami wygrała prowadzona przez trenera Mariana Szaramę, drużyna młodzieżowców MKS Przasnysz, pokonując 3-1 GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała, 3-0 Sokoła Grudusk, 1-0 Mazowsze Jednorożec i przegrywając 0-2 z Ciechanowem, który zajął miejsce 2. Z grupy B, z 9-cioma punktami wyszły drużyny Korony Szydłowo oraz Orzyca Chorzele.

W pierwszym półfinale MKS Przasnysz (młodzieżowcy) pewnie, 3-0 pokonał Orzyc Chorzele, a w drugim, Ciechanów, po zaciętym, remisowym 2-2 meczu, w karnych 2-0 ograł Koronę Szydłowo.
Spotkanie o 9 miejsce pomiędzy Bols Przasnysz, a Sokołem Grudusk, 2-1 wygrali Ci pierwsi. Miejsce 7 zajęła Opia Opinogóra, która 3-1 zwyciężyła z GKS Krzyniak Krzynowłoga Mała. Miejsce 5 zajęło Mazowsze Jednorożec wygrywając 3-2 z MKS Przasnysz (juniorzy). Juniorzy pechowo nie awansowali do finałów, przegrywając 2-3 mecz grupowy, w którym wystarczyłby im remis. Ale pokazali się z bardzo dobrej strony, a trener Szarama z zadowoleniem i optymizmem wypowiadał się na o młodych przasnyskich zawodnikach.
W meczu o 3 miejsce bardzo dobrze, równo grająca sympatyczna ekipa Korony Szydłowo pokonała także dobrze dysponowany w tym dniu Orzyc Chorzele 3-1. I wreszcie w stojącym na wysokim poziomie finale, MKS Przasnysz (młodzieżowcy) wygrał w karnych 2-1 z Ciechanowem i zwyciężył w całym turnieju. W regulaminowym czasie gry był remis 0-0, a w decydującej serii rzutów karnych doskonale spisał się Paweł Wysocki, broniąc 2 strzały rywali. Został On najlepszym bramkarzem turnieju, a najskuteczniejszym zawodnikiem Łukasz Sobczak z Ciechanowa. Wszystkie drużyny otrzymały z rąk Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Bieńkowskiego dyplomy, pierwsze 3 zespoły puchary, a wyróżnieni zawodnicy statuetki.

9 stycznia 2010 roku odbędzie się tradycyjny już prestiżowy Turniej o Puchar Starosty Powiatu Przasnyskiego. Wszystkich kibiców zapraszamy.

Klasyfikacja końcowa:

1. MKS Przasnysz – młodzieżowcy