Podpisano umowę na budowę laboratorium na terenie lotniska Politechniki Warszawskiej w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej

21 maja 2020 roku Politechnika Warszawska podpisała umowę z firmą BUDJAFEX na wybudowanie budynku laboratorium systemów bezzałogowych na terenie lotniska w Sierakowie pod Przasnyszem. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu „Terenowy poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Powstający budynek laboratorium jest kluczowym elementem projektu. Zostanie wybudowany na działce bezpośrednio przylegającej do lotniska. Umożliwi naukowcom Politechniki prace badawcze w oparciu o lotnisko w Sierakowie. W nowoczesnym budynku znajdować się będą profesjonalne laboratoria badawcze oraz najnowocześniejszy sprzęt niezbędny do prowadzania badań nad systemami bezzałogowymi i nowoczesnymi technologiami materiałowymi. W planach jest też rozwój alternatywnych napędów, systemów zarządzania lotem i systemów nawigacyjnych, jak również projekty na rzecz precyzyjnego rolnictwa.

27 maja 2020 roku odbyło się uroczyste przekazanie placu budowy Wykonawcy.