PODSUMOWANIE WYNIKÓW MATUR – POWIAT PRZASNYSKI NAJLEPIEJ W BYŁYM WOJEWÓDZTWIE OSTROŁĘCKIM

Dnia 18.05.2010 roku w PT KRUS w Przasnyszu przeprowadziło finał konkursu plastycznego „Jak bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym” na etapie powiatowym. Skład komisji konkursowej został wyznaczony przez Kierownika PT KRUS w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Przasnyszu zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora OR Nr 1/2010. Głównym celem konkursu plastycznego było propagowanie wśród najmłodszych mieszkańców wsi podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas prac rolniczych, które dzieci wykonują pomagając rodzicom.

Komisja konkursowa w trzyosobowym składzie obejrzała i oceniła prace laureatów I etapu konkursu kierując się przyjętymi kryteriami. Prace laureatów były wykonane różną techniką (malowane kredkami, farbami, wyklejane bibułą, słomą i modeliną). Przy wyborze prac brane było pod uwagę przesłanie zwarte w tytule konkursu, estetyka, jakość danej pracy, a także samodzielne wykonanie przez autora pracy. Jednogłośnie spośród 4 prac jedna zwraca na siebie uwagę formą wykonania, ciekawym pomysłem. Autorka pracy, uczennica kl.V SP w Bogatem gm. Przasnysz – Klaudia Zabielska zdobyła I miejsce, II miejsce zdobyła uczennica kl. VI SP w Chorzelach gm. Chorzele – Wiktoria Maksińska, III miejsce zdobył uczeń kl. III ze SP w Romanach Seborach gm. Krzynowłoga Mała – Bartłomiej Kimona, a wyróżnienie przyznano uczniowi kl. VI ze SP w Parciakach gm. Jednorożec – Adamowi Parciak. Wszystkie prace, każda na swój sposób niosły przesłanie zawarte w tytule konkursu. Rysunek laureatki II etapu został przesłany do dalszej rywalizacji i oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS w Warszawie.

W dniu 28.06.2010 roku podczas Sesji Rady Powiatu w Przasnyszu laureaci otrzymali nagrody rzeczowe z rąk Kierownika PT Pana Sławomira Garlińskiego ufundowane przez KRUS i od Starosty Powiatu Pana Zenona Szczepankowskiego ufundowane przez Starostwo. W uroczystym rozstrzygnięciu konkursu udział wzięli rodzice nagrodzonych dzieci, pracownicy Starostwa, radni, inspektor ds. prewencji PT KRUS Pani Małgorzata Krawczyk oraz redaktorka lokalnej gazety Kuriera Przasnyskiego Pani Agata Daczkowska.
Zdaniem organizatora konkurs przyczynił się do przybliżenia dzieciom zagrożeń związanych z bezpieczeństwem podczas pomocy rodzicom w gospodarstwie rolnym. Działanie prewencyjne odniosło zamierzony cel.