POJECHALI W DESZCZU – MAZOVIA MTB W GÓRACH DĘBOWYCH!

Opublikowane przez POJECHALI W DESZCZU – MAZOVIA MTB W GÓRACH DĘBOWYCH!

Maraton z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon w Chorzelach dał w kość tym, którzy dojechali na zawody mimo padającego deszczu. Blisko 800 zawodników pojawiło się na starcie. Góry Dębowe nazywane są w środowisku kolarskim perłą Mazowsza. Jak mówi nam Cezary Zamana, były zawodowy kolarz i organizator cyklu - to jedna z tych tras, które pamięta się długo. Mocno interwałowa, ze stromymi podjazdami oraz wymagającymi zjazdami, do tego dużo singli i polne drogi. Jednym słowem MTB w pigułce. Sam prywatnie wracam tu kilka razy w roku, żeby pojeździć na rowerze.

Najdłuższy dystans liczył sobie, aż 82 km! Ci najbardziej wytrwali, choć bladzi ze zmęczenia, wjeżdżali na metę z uśmiechami na twarzach. Zawodnicy jednogłośnie przyznawali w rozmowach, że chorzelskie trasy, to najlepsze tereny do kolarstwa górskiego na Mazowszu.

Podczas imprezy oprócz głównego maratonu, odbyły się także wyjątkowe zawody rowerowe dla najmłodszych pod patronatem Telewizji MiniMini+. Maluchy z takim samym zaangażowaniem ścigały się na swojej mini trasie. Dodatkowo w ramach maratonu Mazovii, odbyły się również zawody strażaków o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz została przeprowadzona oddzielna klasyfikacja mieszkańców Powiatu Przasnyskiego.

Dużą rolę w organizacji tej największej w Polsce imprezy rowerowej odegrała Gmina Chorzele. Takie wydarzenia budują dobry klimat wokół Chorzeli i okolic. Promują turystykę rowerową, która staje się w Polsce coraz popularniejsza.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Powiat Przasnyski.

Pomogli także sponsorzy i partnerzy cyklu, tacy jak firma Bel czy Bank Spółdzielczy. Dzięki dodatkowemu wsparciu możliwe jest podniesienie standardu zawodów. Nagrody czy dodatkowe wyżywienie wzbogacają ofertę dla zawodników.

Maraton odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach Projektu Powiat Przasnyski Stolica Kultury Mazowsza 2014.

Organizator Merida Mazovia MTB Marathon znany jest z tego, że w każdym sezonie wyszukuje i włącza do kalendarza nowe trasy. Przez to impreza ma w tym roku aż 17 etapów! Sam Cezary Zamana jako były zawodowy kolarz, nie osiada na laurach i wciąż rozwija swój cykl maratonów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ta impreza ponownie zawita w Góry Dębowe.

Klasyfikacja Najlepszego Mieszkańca - Powiat Przasnyski - Fit, Mężczyźni:
1.   Pietrucha Jacek  CHORZELE / MTB CHORZELE TEAM    1189    01:06:12
2.   Leleniewski Daniel    Przasnysz    1911    01:09:57
3.   Jeliński Jacek    Chorzele / Grupa Rowerowa Przasnysz    1774    01:13:36
4    Jeliński Maciej    Chorzele / Grupa Rowerowa Przasnysz    1779    01:13:37
5    Goliaszewski Dariusz    Przasnysz / Grupa Rowerowa Przasnysz    1778    01:16:05
6    Banul Konrad    Chorzele / Bel Polska MTB Chorzele    355    01:17:42
7    Kowalski Bogdan    Chorzele / Bel Polska MTB Chorzele    351    01:26:13
8    Burczyński Rafał        1995    01:41:30

Klasyfikacja Najlepszego Mieszkańca - Powiat Przasnyski - Mega, Kobiety:
Mce    Nazwisko Imie    Miasto/Team    Nr    Czas
1    Ostrowska Anna    Chorzele / KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn    2387    02:26:14