PONAD 10 MILIONÓW ZE ŚRODKÓW UNIJNYCH DLA PRZASNYSKIEGO SZPITALA

Pozytywnie weryfikację przeszły projekty pod fundusze unijne dla przasnyskiego szpitala za ponad 10 mln zł. Dyrekcja szpitala przygotowuje dokumenty do podpisania umów. Samorząd powiatowy zobowiązał się do zabezpieczenia wkładów własnych. Zarząd Województwa Mazowieckiego wybrał do dofinansowania 29 projektów dotyczących ramach Działania 7.1 Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia.

Wśród wybranych projektów znalazły się:
1. „Poprawa i rozszerzanie zakresu świadczeń rehabilitacji ambulatoryjnej w SP ZZOZ w Przasnyszu” – wartość projektu 7.500.000,00 zł.
2. "Dostosowanie pomieszczeń dla potrzeb Oddziału Psychiatrycznego wraz z poprawą warunków pobytu i leczenia pacjentów Oddziału wewnętrznego SP ZZOZ w Przasnyszu” – wartość projektu 2.800.000,00 zł.

Zarząd Województwa Mazowieckiego wybrał 38 projektów w ramach Poddziałania 1.3.2 Regionalna infrastruktura ochrony zdrowia ZPORR 2004-2006. Wśród wybranych projektów znalazł się projekt pn: „Poprawa usług medycznych świadczonych w SP ZZOZ w Przasnyszu poprzez zakup sprzed medycznego na potrzeby Oddziałów Szpitalnych” – wartość projektu 345.954,66 zł.