Porządek IX sesji Rady Powiatu Przasnyskiego

Zwołuje się na dzień 19 lipca 2019 roku IX sesję Rady Powiatu Przasnyskiego. Sesja rozpocznie się o godzinie 10:00 w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku dziennego.

3. Przyjęcie protokołu z VIII sesji Rady Powiatu Przasnyskiego.

Rozpatrzenie i podjęcie uchwał w sprawach:

1. wyrażenia zgody na zawarcie Umowy Partnerskiej w celu przystąpienia i realizacji projektu konkursowego pn. „Dobre kwalifikacje” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej X Edukacja dla rozwoju regionu Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów.

2. udzielenia pomocy finansowej Gminie Miasto Przasnysz.

3. udzielenia pomocy finansowej Gminie Jednorożec na zakup i montaż kurtyny wodnej w Jednorożcu.

4. udzielenia pomocy finansowej Gminie Jednorożec na zakup ciągnika komunalnego.

5. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Przasnyskiego na lata 2019 – 2027.

6. wprowadzenia zmian w budżecie Powiatu Przasnyskiego na rok 2019.

7. przekazania do prowadzenia Gminie Jednorożec zadania własnego w zakresie oświaty polegającego na prowadzeniu publicznego Zespołu Szkół Powiatowych w Jednorożcu.

8. dokonania oceny sytuacji ekonomiczno – finansowej samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.

9. Przyjęcia „Stanowiska Rady Powiatu Przasnyskiego z dnia 19 lipca 2019 r. w sprawie realizacji projektu „Termomodernizacja kompleksu budynków Szpitala w Przasnyszu””.

10. Informacja Przewodniczącego Zarządu Powiatu o realizacji uchwał Rady Powiatu oraz pracach Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.

11. Interpelacje i zapytania.

12. Wnioski i oświadczenia.

13. Zakończenie sesji.

Data: 2019-08-17