Opublikowane przez POWIAT MUSI UZBROIĆ NOWE GRUNTY W CHORZELACH, BO MALI I ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCY Z POWIATU PRZASNYSKIEGO NIE MAJĄ GDZIE LOKALIZOWAĆ SWOICH FIRM W ZWIĄZKU Z BLOKADĄ PRZEZ WOJEWODĘ STREFY W PRZASNYSZU.

Pieniądze unijne już są w drodze. Powiat wkrótce ogłosi przetarg na uzbrojenie nowych gruntów w Chorzelach. Wykonane zostaną wszystkie media, tory kolejowe, drogi asfaltowe, chodniki i ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociągi, instalacje energetyczne i telekomunikacyjne.

To istotnie ułatwi inwestycje przedsiębiorcom i zmniejszy ich koszty.

W strefie w Chorzelach starostwo może sprzedawać biznesowi grunty na własność, w strefie w Sierakowie starosta na taką sprzedaż musi mieć zgodę wojewody. Bez tej zgody starosta może sprzedawać tylko tzw. użytkowanie wieczyste.

Przedsiębiorcy chcą mieć jednak własność, dlatego Powiat musi podjąć następny wysiłek inwestycyjny w Chorzelach, aby sprostać zapotrzebowaniu firm.

Nowe fabryki będą jednak mogły w Chorzelach nabyć uzbrojony grunt dopiero za rok. Wszystkie, wcześniej przygotowane infrastrukturalnie grunty, zostały już wykupione pod budowę różnych zakładów pracy.

Chorzele - tereny inwestycyjne

Sławomir Czaplicki