Opublikowane przez POWIAT PROMUJE KOSZYKÓWKĘ – II TURNIEJ KOSZYKÓWKI O PUCHAR STAROSTY PRZASNYSKIEGO

O tym, że Przasnysz i okolice piłką nożną „stoją” to wszyscy w regionie wiedzą i z tym nie dyskutują. Dobrze jednak, że jest w powiecie grupa ludzi związanych z Uczniowskim Klubem Sportowym „Kontra” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu, która popularyzuje koszykówkę od lat, i to z widocznymi efektami, dając tym samym alternatywę uzdolnionej sportowo młodzieży. Świadczy o tym chociażby poziom sportowo-organizacyjny dwudniowego turnieju koszykówki, który został rozegramy w dniach 16-17 stycznia 2010 roku w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu.

Patronat nad turniejem objął starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, którego reprezentował wicestarosta Tomasz Osowski. Pierwszy dzień rozgrywek to zmagania grupowe. Grupa A to zespoły: BAD BOYS, DESPERADOS, ZSP Przasnysz, Gimnazjum Przasnysz. Grupa B: WOLTERS, BLACK WARRIOS, TEAM A. W drugim dniu turnieju poziomem sportowej rywalizacji i determinacji można byłoby obdzielić kilka imprez. Ostateczny sukces odniosła drużyna Wolters pokonując w finale drużynę Bad Boys różnicą tylko 3 punktów. Trzecie miejsce zajęła drużyna Team A wygrywając z drużyną Desperados 1 punktem. Miejsce V zajęła drużyna Black Warriors, VI miejsce ZSP Przasnysz, VII miejsce Gimnazjum Przasnysz.

Dzięki sponsorom, w czasie zakończenia, organizatorzy uhonorowali wszystkich uczestników sportowej rywalizacji nagrodami rzeczowymi, co wzbudziło duże, pozytywne zaskoczenie. Zawodnikiem turnieju wybrano Krzysztofa Osiadacza (Bad Boys) a najlepszym strzelcem został Andrzej Lasota (Wolters), konkurs rzutów za 3 pkt wygrał Mariusz Bieszczad (ZSP Przasnysz), konkurs kibiców wygrał A. Martyniuk. Cieszy inicjatywa popularyzująca zdrowy tryb życia, w której przekrój wiekowy uczestników przekroczył 40 lat i nie rzutował na poziom sportowy.
Na podstawie relacji Pani Jolanty Morawskiej.

Data: 2020-02-20
Imieniny: Anety, Lecha, Leona