POWIAT PRZASNYSKI DRUGI W KRAJU W POZYSKIWANIU ŚRODKÓW ZAGRANICZNYCH

28 sierpnia Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski otrzymał oficjalną informację o sukcesie powiatu przasnyskiego potwierdzonego rankingiem naukowców Uniwersytetu Warszawskiego opracowanym wraz z redakcją Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA. Otóż nasz powiat w zestawieniu dotyczącym:

- wykorzystywania środków zagranicznych przez samorządy w przeliczeniu na 1 mieszkańca oraz
- wydatków majątkowych ze środków zagranicznych jako % wydatków majątkowych ogółem - zajął II miejsce w skali całego kraju w kategorii Powiaty.

Nazwa rankingu to "Wykorzystanie środków zagranicznych przez samorządy". Dane dotyczą roku 2008. Odnoszą się one do wydatków już poniesionych i wykazanych w budżetach samorządów, a nie sum planowanych czy też przyznanych. Ponadto, obliczenia odnoszą się do całości projektów dofinansowywanych ze środków zagranicznych, a więc łącznie z wkładem własnym samorządów. Prezentowane są dwa wskaźniki: wielkość środków zagranicznych w przeliczeniu na jednego mieszkańca i wielkość środków przeznaczonych na inwestycje wspierane ze środków zagranicznych jako procent całych wydatków majątkowych jednostki samorządowej. Samorządy zostały podzielone na 7 kategorii: województwa, powiaty, miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, miasta powiatowe, małe miasta i gminy wiejskie.

Cieszymy się i odczuwamy ogromną satysfakcję z tego, że nasz urząd po raz kolejny uzyskał tak doskonały wynik, świadczący o niezmiennie od lat bardzo wysokiej skuteczności pracy przasnyskiego samorządu powiatowego. To kolejne potwierdzenie jakości i efektywności pracy administracji powiatowej cieszy tym bardziej, że tym razem dotyczy pozyskiwania środków zagranicznych przeliczanych na jednego mieszkańca naszego powiatu.

Data: 2019-12-09
Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława