POWIAT PRZASNYSKI FORMALNIE OTRZYMAŁ 5 MILIONÓW ZŁOTYCH DOTACJI JAKO ZWROT WYŁOŻONYCH ŚRODKÓW

Władze Powiatu Przasnyskiego podpisały umowę na dotację w wysokości prawie 5 mln zł jako zwrot poniesionych kosztów na przebudowę drogi Krasiniec-Wola Wierzbowska. Zwrot nastąpił ze środków starej perspektywy finansowej UE z lat 2004-2006. Nasz projekt znajdował się tam na liście rezerwowej. Podjęte w ubiegłym roku przez Radę Powiatu ryzyko wykonania tej drogi, po raz pierwszy na kredyt – jak widać opłaciło się. W tym miejscu należą się podziękowania Radzie Powiatu za podjętą w tamtym czasie decyzję. W tym roku Powiat Przasnyski planuje zakończyć ten ciąg drogowy przejściem przez Wężewo dzięki obiecanej dotacji z MSWiA w wys. 50% kosztów.