POWIAT PRZASNYSKI INICJUJE WSPÓŁPRACĘ WYŻSZYCH UCZELNI

Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI INICJUJE WSPÓŁPRACĘ WYŻSZYCH UCZELNI

W dniu 28 marca br., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu przedstawiciele powiatu przasnyskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie oraz Wyższej Szkoły Języków Obcych w Świeciu uroczyście podpisali wzajemne porozumienia dotyczące współpracy dydaktycznej, szkoleniowej i prorozwojowej w kontekście realizacji wspólnych projektów współfinansowanych ze środków unijnych, w tym dla wspólnej realizacji projektu „Terenowego Poligonu Doświadczalno – Wdrożeniowego w Powiecie Przasnyskim”.

Ze strony PWSZ w Ciechanowie, w spotkaniu wzięli udział: Jego Magnificencja Rektor – doc. dr Leszek Zygner, Kanclerz Uczelni - mgr inż. Piotr Wójcik– Kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, Pana mgr Jan Niesiobędzki – Kierownik Działu Kształcenia oraz Pani mgr Iwona Szwejkowska – Specjalista ds. promocji.

Wyższą Szkołę Języków Obcych w Świeciu reprezentowały: Jej Magnificencja Rektor – dr Małgorzata Chrzan oraz Kanclerz Uczelni - dr Elżbieta Sternal.

W spotkaniu wzięła także udział Pani Wiesława Krawczyk – Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Ze strony powiatu przasnyskiego porozumienie podpisali: starosta przasnyski Zenon Szczepankowski oraz wicestarosta Tomasz Osowski.

Kolejne uczelnie dołączają do wspólnego projektu zapoczątkowanego porozumieniem podpisanym w dniu 8 listopada 2013 r. pomiędzy Powiatem Przasnyskim i Politechniką Warszawską. Udział w projekcie następnych środowisk naukowych istotnie wzmacnia plany Starostwa Powiatowego  w Przasnyszu zmierzające do utworzenia ośrodka doświadczalno - wdrożeniowego na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej.

Zobacz fotorelację:

Jarosław Gejda