POWIAT PRZASNYSKI JEDNAK NA PIERWSZYM MIEJSCU W POLSCE!

Przasnyskie tygodniki przytaczały ostatnio statystkę publikowaną przez specjalistyczny periodyk samorządowy Wspólnota dotyczącą wykorzystania przez samorządy funduszy zagranicznych. Sytuowały one powiat przasnyski na drugim miejscu w Polsce i pierwszym na Mazowszu. Liderem został powiat buski wyprzedzając nasz powiat o 10,84 zł / mieszkańca.

Statystyka dotyczyła jednak tylko roku 2008. W numerze 37/939 z 12 września 2009 r. Wspólnoty podana została statystyka wykorzystania środków finansowych z zagranicy w całym okresie 2004-2008, czyli od wstąpienia Polski do UE. W tym zestawieniu powiat przasnyski zajmuje pewne I miejsce w Polsce.

Najlepsza dziesiątka powiatów kształtuje się następująco:

1. Powiat Przasnyski      - 864 zł/mieszkańca

2. Powiat Wąbrzeski       - 759 zł/mieszkańca

3. Powiat Bieszczadzki    - 685 zł/mieszkańca

4. Powiat Złotoryjski        - 614 zł/mieszkańca

5. Powiat Kamieński        - 570 zł/mieszkańca

6. Powiat Olecki              - 542 zł/mieszkańca

7. Powiat Krasnostawski - 506 zł/mieszkańca

8. Powiat Umanowski      - 488 zł/mieszkańca

9. Powiat Siemiatycki      - 484 zł/mieszkańca

10. Powiat Leski               - 458 zł/mieszkańca

Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski, I miejsce w Polsce powiatu przasnyskiego skomentował następująco:

Każdy kto sięgnął po mistrzostwo Polski, czy to np. w piłce nożnej, czy w skokach narciarskich, czy w olimpiadzie przedmiotowej, wie ile to kosztuje wysiłku. Nasze zwycięstwo ma charakter gospodarczy. Jest więc tym bardziej odczuwalne przez każdego mieszkańca, który korzysta z nowych dróg, z nowego szpitala, z dobrze wyposażonych szkół, domów pomocy społecznej, obiektów sportowych, z ochrony policji, czy straży. Całej drużynie powiatowej dziękuję za ten wysiłek i niewątpliwie wyjątkowe kompetencje.

Data: 2020-01-24
Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy