Powiat Przasnyski liderem rozwoju regionalnego jako najlepszy samorząd w Polsce!

Prosto z Krakowa dotarła do nas informacja o tym, że podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości Starosta Krzysztof Bieńkowski odebrał zaszczytne wyróżnienie dla Powiatu Przasnyskiego: jako jedyny samorząd w Polsce zdobyliśmy tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego! Na szczególne wyrazy uznania zasługuje fakt, że są to nagrody za dwa lata z rzędu: za rok 2020 i 2021.

Etatowy członek zarządu Paweł Mostowy oraz starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski prezentują statuetkę lidera rozwoju regionalnego

Kapituła PAP uznała Powiat Przasnyski za jedyny samorząd w kraju, który ponadprzeciętnie współpracuje z przedsiębiorcami oraz aktywnie pozyskuje środki na inwestycje, stąd też decyzja o przyznaniu tego szczególnego wyróżnienia.

Przedstawiciele naszego Powiatu: Starosta Krzysztof Bieńkowski i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Paweł Mostowy mieli także możliwość zaprezentowania się obecnym na kongresie przedsiębiorcom, którzy wyrażali uznanie za działania naszego powiatu otwartego na rozwój przedsiębiorczości oraz ścisłą współpracę z przedsiębiorcami. Podkreślali, że jest to rzadkość wśród samorządów.

Cieszę się, że nasze działania zostały docenione na arenie ogólnopolskiej. Staramy się nawiązywać współpracę i utrzymywać pozytywne relacje z najistotniejszym filarem naszej gospodarki, czyli przedsiębiorcami. Powołaliśmy Powiatową Radę Przedsiębiorczości, dzięki której jako samorząd jesteśmy bliżej ludzi prowadzących własne działalności gospodarcze, ale też duże, znane w Polsce i Europie firmy. Możemy poznać ich potrzeby, oczekiwania, a sami przedsiębiorcy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i pomagać sobie nawzajem. Na początku 2020 roku swoją działalność przy Starostwie Powiatowym w Przasnyszu rozpoczęło Centrum Aktywizacji Biznesu, w którym prowadzone są m.in. szkolenia dla osób poszukujących pracy, chcących założyć swój własny biznes, a także dla firm istniejących na rynku od lat. Mimo pandemii i lockdownu udało nam się zrealizować zaplanowane działania, a także utrzymać pozytywne relacje z „solą naszej ziemi”, jaką są przedsiębiorcy – powiedział starosta Krzysztof Bieńkowski.