Powiat przasnyski otrzyma 243 448,50 zł z Funduszu Solidarnościowego na realizację programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021

Opublikowane przez Powiat przasnyski otrzyma 243 448,50 zł  z Funduszu Solidarnościowego na realizację  programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021

W roku 2021 powiat przasnyski w wyniku naboru wniosków na realizację programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”- edycja 2021 pozyskał środki w łącznej kwocie 243 448,50 zł z Funduszu Solidarnościowego. Środki te umożliwią realizację programu dla niepełnosprawnych mieszkańców naszego powiatu w 2021 roku.

Chęć przystąpienia do tegorocznej edycji programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” zgłosiło 751 gmin/powiatów ze wszystkich 16 województw.
Duże zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc sprawiło, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej wychodząc naprzeciw potrzebom wnioskodawców, zwiększył budżet na realizację programu z planowanych 80 mln zł do 144 mln zł.
Źródłem finansowania programów jest Fundusz Solidarnościowy.

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021

Program ma na celu wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Więcej informacji na temat programu można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.