Powiat Przasnyski pozyskał ponad 260 tysięcy złotych na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej

30 lipca 2020 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim nastąpiło uroczyste podpisanie umowy w sprawie realizacji projektu: „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” pomiędzy Wojewodą Mazowieckim – Konstantym Radziwiłłem i Powiatem Przasnyskim reprezentowanym Starostę Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego, Wicestarostę Przasnyskiego Waldemara Trochimiuka oraz Skarbnika Powiatu Przasnyskiego Beatę Czaplicką.

Pozyskane dofinansowanie w łącznej wysokości 261 825,00 zł (w tym środki europejskie i krajowe) zostanie przeznaczone na zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID – 19 w obszarze pieczy zastępczej.

Z pozyskanych środków samorząd zakupi:
• wyposażenie wraz z oprogramowaniem na cele realizowania zadań w trybie zdalnego nauczania,
• środki ochrony indywidualnej do bezpośredniej walki z epidemią
• wyposażenie do organizacji miejsc kwarantanny / izolacji dla dzieci.

Bezpośrednimi odbiorcami projektu będą wychowankowie umieszczeni w pieczy zastępczej rodzinnej i instytucjonalnej oraz pracownicy rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Data: 2020-08-04
Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego