POWIAT PRZASNYSKI PRAWIE OSTATNI W POLSCE… CHODZI JEDNAK O POZIOM ZADŁUŻENIA

Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI PRAWIE OSTATNI W POLSCE… CHODZI JEDNAK O POZIOM ZADŁUŻENIA

Powiat Przasnyski znalazł się na końcu rankingu polskich powiatów jeśli chodzi o poziom zadłużenia na koniec 2010 roku.  Tym razem, odległe, bo aż 307 miejsce w Polsce na 312 sklasyfikowanych powiatów w rankingu opublikowanym przez specjalistyczny Tygodnik WSPÓLNOTA, jest dla Starostwa Powiatowego w Przasnyszu i władz samorządowych Powiatu Przasnyskiego kolejnym sukcesem o wymiarze gospodarczym, a przede wszystkim ekonomicznym.

Powiaty z ostatniej dziesiątki ogólnopolskiego rankingu mogą się poszczycić nikłym zadłużeniem, liczonym jako procent dochodów budżetowych, oscylującym w granicach 3 %. Samorządy z pierwszej dziesiątki mają natomiast zadłużenie na poziomie ponad 50 %. Prowadzące od lat racjonalną i jednocześnie efektywną inżynierię finansową Starostwo Powiatowe odnotowało poziom zadłużenie na poziomie  2,23 %. Biorąc pod uwagę rekordowe wielkości w ostatnich latach budżetu Powiatu Przasnyskiego, dzięki pozyskiwanym środkom unijnym i jednocześnie odczuwalne w całym kraju i na świecie skutki kryzysu gospodarczego -  jest to wynik tym bardziej optymistyczny, że pozwalający ze spokojem planować i realizować kolejne zamierzenia inwestycyjne samorządu powiatowego.

Sławomir Czaplicki
Kierownik