Powiat przasnyski promuje działania prozdrowotne na rzecz mieszkańców

10 maja 2019 r. w gabinecie Starosty Przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego gościł Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża Ryszard Bruździak. W ramach otwartego konkursu ofert Powiat Przasnyski przekazał środki na realizację zadania „Promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców powiatu przasnyskiego”.

Dofinansowanie PCK
Jak napisał Polski Czerwony Krzyż w swoim wniosku o dofinansowanie „Potrzeba prowadzenia edukacji zdrowotnej wśród mieszkańców powiatu jest ważnym elementem promocji zdrowia. Zwrócenie uwagi uczniów na to, że nieodpowiedni styl życia (używki, brak aktywności fizycznej, nieodpowiedni sposób odżywiania się oraz brak badań profilaktycznych) może wpłynąć na jakość ich dorosłego życia. Zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego stylu życia podczas nauki w szkole pomoże im podejmować świadome decyzje w przyszłości.

W imieniu Oddziału Rejonowego PCK symboliczny czek opiewający na kwotę 3.000 złotych na dofinansowanie zadania podpisał Ryszard Bruździak.

W etapach powiatowych konkursów weźmie udział około 100 uczniów. Prace konkursowe będą później eksponowane na wystawach przy różnych okazjach. Dzięki temu również mieszkańcy powiatu zauważą, że styl życia wpływa bezpośrednio na ich zdrowie.

W ramach projektu PCK zorganizowane zostaną cztery powiatowe etapy konkursów związanych z tematyką zdrowotną. Już w maju odbędzie się „Festiwal piosenki o zdrowiu” skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na terenie powiatu przasnyskiego.  Wrzesień – październik to konkurs plastyczny „Zdrowe zęby – radosny uśmiech” oraz konkurs na grafikę komputerową pt. „Stop uzależnieniom”. Natomiast pod koniec roku odbędzie się konkurs wiedzy pt. „Olimpiada promocji zdrowego stylu życia”.

Data: 2019-08-17
Imieniny: Anity, Elizy, Mirona