POWIAT PRZASNYSKI STATYSTYCZNIE NAJLEPSZY NA MAZOWSZU!

Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI STATYSTYCZNIE NAJLEPSZY NA MAZOWSZU!

Racjonalne, celowe i efektywne gospodarowanie środkami publicznymi przez samorząd powiatu przasnyskiego zostało kolejny raz potwierdzone danymi empirycznymi Urzędu Statystycznego w Warszawie. W publikacji „Statystyka gmin i Powiatów województwa mazowieckiego w latach 2010-2011” wydanej w kwietniu br., GUS umieścił nasz powiat na I miejscu w województwie pod względem dochodów budżetowych oraz wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

Dobra kondycja finansowa powiatu przasnyskiego wynika z proinwestycyjnego, ale zrównoważonego budżetu. Mimo ograniczonych dochodów własnych, powiatowi niezmiennie udaje się zachować nadwyżkę operacyjną, którą można przeznaczyć na realizację kluczowych inwestycji o zasięgu ponadlokalnym. Podsumowując, powiat przasnyski stanowi bardzo dobry wyjątek od reguły wyrażonej w popularnym przysłowiu „Z pustego i Salomon nie naleje…”.

Poniżej przedstawiamy tabele obrazujące strukturę dochodów oraz wydatków inwestycyjnych powiatów w woj. mazowieckim:

Źródło: op. wł. na podstawie publikacji GUS.

Referat Rozwoju Gospodarczego,
Promocji  i Rynku Pracy