POWIAT PRZASNYSKI TO PRZYKŁAD DZIAŁAŃ, KTÓRE SĄ POTRZEBNE POLSCE EKSPERCI O POWIECIE PRZASNYSKIM, JAKO SAMORZĄDOWYM LIDERZE ZARZĄDZANIA

Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI TO PRZYKŁAD DZIAŁAŃ,  KTÓRE SĄ POTRZEBNE POLSCE EKSPERCI O POWIECIE PRZASNYSKIM, JAKO SAMORZĄDOWYM LIDERZE ZARZĄDZANIA

Powiat Przasnyski znalazł się obok metropolii poznańskiej i szczecińskiej oraz aglomeracji wałbrzyskiej wśród polskich Samorządowych Liderów Zarządzania i najbardziej kreatywnych i dynamicznie rozwijających się obszarów w kraju - zobacz video.

Andrzej Porawski – dyrektor biura Związku Miast Polskich mówi m.in. o powiecie przasnyskim i działaniach starosty przasnyskiego:
„Świetny jest powiat przasnyski, ze wszystkimi gminami, które zachęcił do współdziałania, i to rzeczywiście po partnersku. Powiat przasnyski to jest jeden z tych przykładów, które są w Polsce tak potrzebne, a nie wszędzie się jeszcze tak upowszechniły. Podjęcie przez powiat funkcji koordynacyjnej, z daniem palmy pierwszeństwa gminom, ponieważ gminy mają większe możliwości. (…) Trzeba te potencjały łączyć. I powiat przasnyski znakomicie pokazuje, jak to można robić, traktując wszystkich rzeczywiście po partnersku”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu:

Przypomnijmy, że związki samorządów polskich (Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP) oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych, a także Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ponownie wskazały Powiat Przasnyski jako lidera zarządzania wśród polskich powiatów.

Samorządy wysoko oceniły w szczególności utworzenie przez samorząd powiatowy oraz wszystkie samorządy miejskie i gminne stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny – Porozumienie Przasnyskie, oryginalny i ciekawy projekt „Powiat Przasnyski- Stolicą Kultury Mazowsza”, a także utworzenie stref gospodarczych w Sierakowie i w Chorzelach.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora