POWIAT PRZASNYSKI W SIECIACH WSPÓŁPRACY

Powiat Przasnyski realizuje Sieci Współpracy i Samokształcenia. Utworzono 5 sieci po 30 uczestników. Łącznie w sieciach pracuje 150 nauczycieli. W ramach spotkań członków sieci odbędą się również warsztaty i konsultacje grupowe z ekspertem. Eksperci zgodnie z umową przygotowują: scenariusze zajęć, ankiety dla uczestników na „wejściu” i „wyjściu”. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji SWS znajdują się w rozwinięciu wiadomości.

Spotkania członków sieci są prowadzone w przyjaznej atmosferze. Nauczyciele wymieniają się swoimi doświadczeniami omawiają wspólne problemy. W ramach tego zadania nauczyciele pracują również na platformie internetowej www.doskonaleniewsieci.pl. Koordynatorzy Sieci czuwają nad właściwą organizacją szkoleń. Utrzymują stały kontakt z ekspertami oraz Zespołem Realizującym Projekt. Miłym akcentem spotkań jest serwis kawowy.

Warsztaty i konsultacje grupowe oraz konsultacje indywidualne realizują następujące podmioty wyłonione zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych:
1. Wyższa Szkoła Języków Obcych w Świeciu.
2. A-Z Consulting w Ciechanowie.
3. Dorota Stryjewska.

Spotkania członków sieci odbyły się w następujących terminach:
1. Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły: 12.02.2014 r. i 26.03.2014 r.
2. Praca z nowoczesnymi technologia TIK(rok I i II) – bezpieczny Internet – 12.02.2014 r. i 29.04.2014 r.
3. Jak i po co prowadzić ewaluację wewnętrzną? – 14.02.2014 r.
4. Jak kształtowac postawy uczniowskie(przeciwdziałać agresji, radzić sobie ze szkoloną absencją, pracować z uczniem z nadpobudliwością psychoruchową i sprawiającym trudności wychowawcze)? Bezpieczeństwo w szkole – 13.02.2014 r.
5. Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów? – 12.02.2014 r. i 28.03.2014 r.

Realizacja zadania III będzie kontynuowana do maja 2015 r.

Irena Superson
Kierownik Projektu