POWIAT PRZASNYSKI WYŁONIŁ WYKONAWCÓW DRÓG POWIATOWYCH W RAMACH III OFENSYWY DROGOWEJ.

Za kwotę ponad 50 mln. zł wybrane w przetargach pięć firm wykona ponad 200 km dróg powiatowych w latach 2017-2018. Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz Powiatowy Zarząd Dróg rozpoczęły III ofensywę drogową.

Podpisanie umów

Firmy, które będą realizowały inwestycje drogowe:
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz, ul. Noskowska 3-5, 62-800 Kalisz; Budromex Radom Emilia Podsiadła, ul. Wolanowska 228, 26-600 Radom; P.U.H. Domax Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów; Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Ostrada Sp. z o.o., ul. Lokalna 2, 07-410 Ostrołęka oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Pribex Sp. z o. o., ul. Modlińska 310/312, 03-152 Warszawa.

Roboty drogowe już rozpoczęto

Przebudową drogi Jednorożec-Lipa-Krępa Stara, odcinkiem w Krukowie, modernizacją dwóch mostów i przepustów w Lesznie oraz przygotowaniami do przebudowy drogi Przasnysz – Leszno – Gostkowo - Wężewo – Mosaki - do granic powiatu i budowy obwodnicy Chorzel z mostem na rzece Orzyc, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz Powiatowy Zarząd Dróg rozpoczęły III ofensywę drogową.

Ponad 200 km, prawie 40 odcinków w ok 80 miejscowościach i wsiach

Zakłada ona w latach 2017-2018 budowę, przebudowę i kompleksowy remont ponad 200 km dróg powiatowych w każdym mieście i gminie naszego powiatu. Powstaną nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię.

Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął już przetargi na budowę, a starosta przasnyski podpisał umowy z wykonawcami. Będzie lepiej i bezpieczniej.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,