Opublikowane przez POWIAT PRZASNYSKI Z EUROPEJSKIM CERTYFIKATEM W OBSZARZE EDUKACJI I BEZPIECZEŃSTWA

Powiat przasnyski spełnia europejskie standardy w zakresie warunków nauki młodzieży w szkołach powiatowych oraz bezpieczeństwa. Pierwszy na Mazowszu taki certyfikat odebrał Zenon Szczepankowski – starosta przasnyski w dniu 16.09.2011 r. w Muzycznym Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie Polskiego Radia podczas Plebiscytu EURO-GMINA, EURO-POWIAT województwa mazowieckiego.

Certyfikat podpisał Waldemar Pawlak – wicepremier, minister gospodarki, Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego oraz prezes fundacji Gospodarczej EURO – PARTNER – Paweł Przybysławski.
Kapituła w uzasadnieniu podkreśliła, że samorząd powiatu przasnyskiego stworzył najlepsze warunki lokalowe i wyposażenie w szkołach średnich na Mazowszu. Zbudował i wyremontował najwięcej dróg w Polsce, co istotnie poprawiło bezpieczeństwo podróżnych, zbudował i utrzymuje bez zadłużenia jeden z najlepszych szpitali w Polsce, co diametralnie od roku 2002 poprawiło bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców. Powiat stworzył też znakomite warunki pracy policji, straży, inspekcji, co przekłada się na niski poziom zagrożenia bezpieczeństwa ogólnego. Reasumując powiat przasnyski został uznany za najbezpieczniejszy na Mazowszu.

Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku powiat przasnyski został wyróżniony w Senacie RP za zarządzanie służbą zdrowia, a także uzyskał tytuł lidera zarządzania w obszarze infrastruktura. Powiat może też poszczycić się pozycją lidera w statystyce inwestycyjnej. W przeliczeniu na mieszkańca powiat od lat utrzymuje się na I, II, III miejsce w Polsce, co w rozliczeniu wieloletnim daje nam niekwestionowane I miejsce w Polsce. Powiaty nie zbierają podatków, a sukces inwestycyjny powiat przasnyski zawdzięcza ogromnym środkom pozyskiwanym ze źródeł krajowych i zagranicznych. Statystycznie na jednego mieszkańca nasz samorząd powiatowy zdobywa ich najwięcej w Polsce niezmiennie od 2004 r., kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej.

Poniżej fotorelacja z imprezy:

Data: 2019-08-26
Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii