Opublikowane przez POWIATOWE ELIMINACJE XL OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

25 kwietnia 2017 r. na hali sportowej w Chorzelach odbyły się powiatowe eliminacje XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nich udział 8 drużyn (5 ze szkół podstawowych i 3 z gimnazjów). Szkoły podstawowe zgodnie z regulaminem reprezentowało po 4 uczniów, natomiast drużyny gimnazjalistów były trzyosobowe. Zawodnicy konkurowali ze sobą nie na torze przeszkód, ale również musieli wykazać się wiedzą z prawa o ruchu drogowym i rozwiązywać testy z zakresu skrzyżowań. Musieli również wykazać się  wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Komisja w składzie:
1. podkomisarz Robert Seferyn – Przewodniczący Komisji, naczelnik Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu
2. Andrzej Miecznikowski – wiceprezes Auto-Moto-Klubu Rzemieślnik
3. Maria Kowalska – Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu
4. Bożena Lewandowska – przedstawiciel Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu
5. Marek Chrzanowski – przedstawiciel Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Ponadto przy organizacji powiatowych eliminacji aktywnie uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu: aspirant Krzysztof Przybysz, sierżant sztabowy Przemysław Matusiak, sierżant sztabowy Mariusz Górczyński, Rafał Gotowiec – reprezentant Auto-Moto-Klubu Rzemieślnik, Jolanta Czaplicka – pielęgniarka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chorzelach oraz Aneta Rutkowaka – reprezentantka Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

Komisja ostatecznie podsumowała wyniki ogłosiła listy zwycięzców.

1. w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Chorzelach

II miejsce Szkoła Podstawowa w Jednorożcu

III miejsce Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Czernicach Borowych

V miejsce Szkoła Podstawowa w Mchowie

2. w kategorii gimnazjów:

I miejsce Gimnazjum w Chorzelach

II miejsce Gimnazjum w Czernicach Borowych

III miejsce Gimnazjum w Krzynowłodze Małej

Najlepszy wynik indywidualnych w kategorii szkoły podstawowe uzyskała Klaudia Smolińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chorzelach. W kategorii gimnazja najlepszy okazał się Krystian Suchowiecki z Publicznego Gimnazjum w Chorzelach.

Ostatecznie do eliminacji rejonowych zakwalifikowały się drużyny:

1. w kategorii szkół podstawowych Szkoła Podstawowa w Chorzelach

2. w kategorii gimnazjów Gimnazjum w Chorzelach

Eliminacje rejonowe odbędą się w dniu 16 maja w Gimnazjum Nr 1 w Ostrołęce.

Sponsorzy: Starosta Przasnyski Zenon Szczepankowski, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska, Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska, Wójt Gminy Jednorożec Krzysztof Stancel, Wójt Gminy Czernice Borowe Marek Brzeziński.

Gratulujemy zwycięzcom!

Wydział Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu