Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej 2019/2020

W miniony weekend  w obiekcie sportowym Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu odbyły się finały zawodów w koszykówce dziewcząt i chłopców w kategorii młodzież – klasy VII – VIII. Rywalizacja w grupach toczyła się pod dyktando drużyn reprezentujących szkoły przasnyskie. SP nr 1, SP nr 2 i SP nr 3.Drużyny z wyżej wymienionych szkół wygrały swoje grupy i awansowały do strefy półfinałów. W kategorii dziewcząt w pierwszym półfinale SP nr 3 Przasnysz pokonała PSP Zaręby o SP nr 2 Przasnysz wygrała z SP w Bogatem. W emocjonującym finale dziewczęta z „Dwójki” pokonały rówieśniczki z SP nr 3. Trzecie miejsce przypadło w udziale SP w Bogatem. W kategorii chłopców w fazie półfinałów SP nr 2 Przasnysz pokonała PSP Jednorożec a SP nr 1 Przasnysz pokonała PSP nr 2 Chorzele. W zaciętym finale, zdobyte na początku spotkania prowadzenie do końca udało się utrzymać Szkole Podstawowej nr 2, mimo ambitnej pogoni uczniów z SP nr 1. Trzecie miejsce zajęła PSP w Jednorożcu po pokonaniu PSP nr 2 Chorzele.

Zawody szkół podstawowych w piłce koszykowej

W kategorii młodzież mistrzami powiatu zostały dziewczynki z SP nr 2 Przasnysz – opiekun Dariusz Durczyński.

W kategorii młodzież mistrzami powiatu zostali chłopy z  SP nr 2 Przasnysz – opiekun Szczepan Ulatowski.

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

1. SP nr 2 Przasnysz

2. SP nr 3 Przasnysz

3. SP Bogate

4. PSP Zaręby

5. PSP nr 1 Chorzele i PSP Jednorożec

Klasyfikacja końcowa turnieju chłopców:

1. SP nr 2 Przasnysz

2. SP nr 1 Przasnysz

3. PSP Jednorożec

4. PSP nr 2 Chorzele

5. PSP Zaręby i SP Bogate

W turnieju wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie kategorie, łącznie 124 uczniów. W imieniu Starostwa Powiatowego w Przasnyszu i PSZS w Przasnyszu dziękujemy organizatorom, sędziom i opiece medycznej odpowiedzialnej za prawidłowy przebieg zawodów i bezpieczeństwo uczestników. Zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu rejonowym.

Autor informacji: Grzegorz Cołosiński
Fot. Martyna Borkowska (źródło: Facebook Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu).

Data: 2020-03-29
Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona