Prezentujemy kolejne gospodarstwo agroturystyczne polecane w turystyce rowerowej na szlaku „100 za 100”.

Powiat przasnyski wspólnie z Fundacja "Bez Hamulców", Fundacja 2 Koła„ oraz firmą KROSS przyznał certyfikaty dla gospodarstw agroturystycznych położonych na szlaku „100 za 100”. Zachęcamy do skorzystania z gościnności ziemi przasnyskiej nie tylko rowerzystów. Kolejnym gospodarstwem, który prezentujemy jest Gospodarstwo Agroturystyczne Hodowla i Chów Koni „Stajnia u Romanów” położone we wsi Fijałkowo w powiecie przasnyskim.

„Stajnia u Romanów” położona jest w odległości ok 100km od Warszawy oraz Olsztyna oferuje wolne boksy w pensjonacie dla koni. Dysponuje kilkoma trawiastymi pastwiskami, w tym jedno o powierzchni ponad 5ha, na którym konie spędzają cały dzień. Posiada piaszczysty plac do jazdy (40x70m) wraz z kompletem przeszkód oraz drewniany lonżownik. Koń może być padokowany razem z naszym stadem, samodzielnie lub z nielicznym towarzystwem. Niezwykłym atutem stajni jest ogromna ilość lasów, łąk i pastwisk, które umożliwiają długie wyjazdy w teren.

Gospodarstwo dysponuje miejscami noclegowymi dla 4 osób. Istnieje możliwość skorzystania z noclegu we własnych namiotach i przyczepach kempingowych.
Specjalizuje się w hodowli koni polskich. Jest to rasa powstała na bazie klaczy wielkopolskich, małopolskich oraz klaczy pochodzenia zagranicznego kojarzonych z ogierami zagranicznych ras półkrwi. Gospodarstwo oferuje wszelkie formy wypoczynku w siodle. Organizowane są również przejazdy bryczkami saniami oraz hipoterapia. Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania pracy w gospodarstwie rolnym. Gospodarstwo oferuje pobyty dzienne dla młodzieży szkolnej, a także innych grup zorganizowanych / jazda konna, jazda zaprzęgiem, ognisko, gry i zabawy/. W gospodarstwie oprócz koni są świnki wietnamskie, kozy (w tym afrykańska koza karłowata), krowa, gęsi, króliki miniaturki oraz psy i koty.

Stajnia zapewnia opiekę technika weterynarii – właścicielki pensjonatu, możliwe wizyty doświadczonego kowala. Prowadzi też naukę jazdy dla jeźdźców początkujących i bardziej zaawansowanych (skoki oraz podstawy pracy ujeżdżeniowej). Zajmuje się również pracą z młodymi, surowymi końmi.

Starosta Krzysztof Bieńkowski wręczył właścicielowi Stajni certyfikat „Obiekt polecany w turystyce rowerowej zachęcając turystów do korzystania z oferty tej wyjątkowej oferty agroturystycznej. Gospodarstwo znajduje się w Fijałkowie pod numerem 11, 06-300 Przasnysz. Rezerwacji i wszelkich informacji udzielają właściciele pod numerami telefonu: 29 752 64 62, 602 275 154. Strona internetowa http://www.stajniauromanow.pl, adres e-mail: s-roman@o2.pl. Mapa szlaku rowerowego „100 za 100” znajduje się pod adresem: http://bit.ly/Przasnysz100za100

Data: 2019-10-20
Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa