PROFILAKTYCZNE DZIAŁANIA W POWIECIE PRZASNYSKIM

Opublikowane przez PROFILAKTYCZNE DZIAŁANIA W POWIECIE PRZASNYSKIM

W dniu 21 kwietnia 2008 roku w godzinach od 1030 do 1230 Mazowieckie Centrum Zdrowia Publicznego w Warszawie oraz Biuro d/s Realizacji Programów Przesiewowych Centrum Onkologii – instytut im. M. Skłodowskiej–Curie w Warszawie zorganizowało spotkanie organizacyjno – informacyjne na temat programów profilaktycznych wdrażanych na terenie Powiatu Przasnyskiego.

Spotkanie odbyło się w sali wykładowej na V piętrze Szpitala Powiatowego im. dr W. Oczko w Przasnyszu. Uczestnicy spotkania to: Dyrekcja SPZZOZ w Przasnyszu, władze powiatu, lekarze, pielęgniarki i położne środowiskowe, licznie przybyli kierownicy Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej wraz z pielęgniarkami i położnymi. Uczestniczyli w spotkaniu także kierownicy Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z naszego powiatu oraz Księża proboszczowie i lokalne media.

Program spotkania przedstawiał się następująco:

• Przywitał uczestników i zapoznał z programem oraz przeprowadził wykład na temat: „Profilaktyka: raka szyjki macicy, raka piersi, schorzeń nowotworowych jelita grubego oraz raka prostaty u mężczyzn, jako istotne zagadnienia promocji zdrowia” - lek. med. Grzegorz Lubomski – przedstawiciel Polskiej Unii Onkologii;

• „Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy oraz zadania Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego przedstawiła uczestnikom mgr Beata Sieradzan-Gabelska z Centrum Onkologii w Warszawie;

• „Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” przybliżyła szczegółowo w swoim wykładzie Pani Barbara Jobda z Centrum Onkologii w Warszawie.

Na koniec uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe i promocyjne w postaci ulotek, folderów i wizytówek oraz wzięli udział w dyskusji wymieniając swoje doświadczenia i poglądy przy podejmowaniu wzajemnej współpracy, a także skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Centrum Onkologii w Warszawie. Atmosfera spotkania była miła i przyjazna.