Program ,,Ogólnopolskiej Karty Seniora” dynamicznie się rozwija!

Opublikowane przez Program ,,Ogólnopolskiej Karty Seniora” dynamicznie się rozwija!

Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już ponad 370 seniorów. Karty są honorowane w 17 punktach na terenie powiatu przasnyskiego. W Programie OKS uczestniczą seniorzy 60+ oraz przedsiębiorcy, którzy udzielają seniorom zniżek lub rabatów na produkty lub usługi. Program jest prowadzony przez przasnyskie starostwo i Stowarzyszenie MANKO.

Ogólnopolska Karta Seniora jest: imienna, bezpłatna i bezterminowa. Uprawnia seniorów do korzystania ze zniżek lub rabatów na produkty lub usługi, ale tylko w tych punktach na terenie powiatu, jak też całego kraju, które przystąpiły do Programu. Przedsiębiorca nie ponosi żadnych kosztów dołączenia do Programu (przy pakiecie 0 zł). Otrzymuje certyfikat ,,Firma Przyjazna Seniorom”, naklejki marketingowe do oznaczenia lokalu, a także wpis do elektronicznej wyszukiwarki firm. Przedsiębiorcy mogą utrzymać obecnych lub pozyskać nowych klientów. Seniorzy chętnie korzystają z usług firm oferujących zniżki. Udział w Programie jest też szansą na zwiększenie zainteresowania ofertą firmy wśród seniorów. – W naszym powiecie już 17 firm honoruje Ogólnopolską Kartę Seniora. Zachęcam kolejne firmy do współtworzenia z nami Programu OKS – powiedział starosta Krzysztof Bieńkowski.

Liczba wydanych kart w gminach i miastach powiatu (370): Gmina Czernice Borowe (8), Gmina Jednorożec (29), Gmina Krasne (6), Gmina Krzynowłoga Mała (5), Gmina Przasnysz (15), Miasto i Gmina Chorzele (79) i Miasto Przasnysz (228).

Lista firm honorująca OKS w Powiecie Przasnyskim jest dostępna na stronie: sprawdź.

W celu przystąpienia do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dla uczestników programu (w przypadku seniorów) lub zgłoszenie partnera do programu (w przypadku przedsiębiorców). Właściwy wniosek można pobrać na stronie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, zakładka: „Ogólnopolska Karta Seniora”. Wniosek można też wypełnić osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu (pokój nr 74), przesłać skan wypełnionego wniosku e-mailem: promocja@powiat-przasnysz.pl lub pocztą tradycyjną na adres Starostwa Powiatowego w Przasnyszu, ul. Św. St. Kostki 5, 06-300 Przasnysz, z dopiskiem Karta Seniora, pokój nr 74. Karty są wydawane od ręki lub mogą zostać wysłane pocztą pod wskazany w formularzu adres. Szczegółowe informacji są udzielane przez pracowników Starostwa, którzy są dostępni pod numerem telefonu: 29 752 22 70 wew. 124.

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, będzie kontynuowało spotkania z seniorami i przedsiębiorcami na temat Ogólnopolskiej Karty Seniora w Powiecie Przasnyskim. Ostatnie spotkanie miało miejsce 22 stycznia 2020 roku na auli Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach. W zebraniu uczestniczyli m.in. Etatowy Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Paweł Mostowy, Prezes Klubu Seniora w Chorzelach Maria Wróblewska, seniorzy i lokalni przedsiębiorcy z Miasta i Gminy Chorzele. Wówczas wydano 60 kart seniorom. O kolejnych spotkaniach będziemy informować.

Ogólnopolska Karta Seniora w Powiecie Przasnyskim

Data: 2020-08-04