Opublikowane przez PROMOCJA PROJEKTU „POPRAWA INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ TERENÓW INWESTYCYJNYCH W PRZASNYSKIEJ STREFY GOSPODARCZEJ”

Podczas XIV, uroczystej Sesji Rady Powiatu Przasnyskiego, która odbyła się w dniu 29 grudnia 2011 r. w Chorzelach, pracownicy Referatu Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Rynku Pracy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu prowadzili działania informacyjno-promocyjne Projektu pn. "Poprawa infrastruktury technicznej terenów inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefy Gospodarczej". Licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu oraz zaproszeni goście mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat projektu uzbrojenia obszaru strefy w podstawowe media oraz udostępnienia gotowych terenów inwestorom. Zainteresowane osoby zdobyły również wiedzę nt. możliwości realizacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W ramach działań promocyjnych zgromadzeni goście otrzymywali także gadżety promocyjne projektu m.in. w postaci zakreślaczy, długopisów, zestawów piśmienniczych, notatników, kubków, parasoli, latarek, smyczy czy breloków.

Projekt pn. "Poprawa infrastruktury technicznej terenów inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefy Gospodarczej" jest realizowany w ramach Priorytetu I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu” Działania 1.3 „Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa mazowieckiego 2007-2013.

Projekt polega na kompleksowym uzbrojeniu terenów Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w infrastrukturę komunalną, drogową, energetyczną i teleinformatyczną, w tym w szczególności na:
- budowie drogi wewnętrznej i dojazdowej wraz z infrastrukturą uzupełniającą: chodnikami, ścieżką rowerową i zatokami autobusowymi,
- budowie sieci wodociągowej,
- budowie zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej,
- budowie sieci kanalizacji deszczowej,
- zasileniu w energię terenu strefy gospodarczej,
- wykonaniu światłowodu wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Aktualna wartość Projektu: 33.815.004,00 PLN.

Poziom dofinansowania z EFRR: 28.734.250,00 PLN (85% wartości kosztów kwalifikowanych).

Stan rzeczowej realizacji Projektu:
Obecnie trwają pracę budowlane na obszarze Strefy. Zakończenie inwestycji jest planowane na czerwiec 2012 roku.

Referat Promocji, Rozwoju Gospodarczego
i Rynku Pracy