Opublikowane przez PROMOCJA PROJEKTU „ZWIĘKSZENIE POTENCJAŁU ROZWOJOWEGO PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI MAZOWSZA POPRZEZ PROMOCJĘ GOSPODARCZĄ TERENÓW INWESTYCYJNYCH PRZASNYSKIEJ STREFY GOSPODARCZEJ”

Podczas uroczystej sesji Rady Powiaty Przasnyskiego, która odbyła się w dniu 30 grudnia 2014 r. w hali sportowej ZSP w Przasnyszu, pracownicy Referatu Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Rynku Pracy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu prowadzili działania informacyjno-promocyjne Projektu pn. „Zwiększenie potencjału rozwojowego północnej części Mazowsza poprzez promocję gospodarczą terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej”.

Mieszkańcy powiatu oraz zaproszeni goście mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat projektu. Zainteresowane osoby zdobyły również wiedzę nt. możliwości realizacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020. W ramach działań promocyjnych zgromadzeni goście otrzymywali także gadżety promocyjne projektu m.in. w postaci organizerów, ulotek promocyjnych, pamięci USB, kompletów piśmienniczych i power banków.

Projekt pn. „Zwiększenie potencjału rozwojowego północnej części Mazowsza poprzez promocję gospodarczą terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej”, który jest realizowany w ramach Indykatywnego Wykaz Indywidualnych Projektów Kluczowych dla RPO WM 2007-2013.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, Priorytet I. Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu, Działanie 1.7. Promocja gospodarcza. Głównym celem projektu jest wypromowanie terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej zlokalizowanej w pozametropolitarnym obszarze północnego Mazowsza, jako miejsca przyjaznego dla przedsiębiorców i nowych technologii.

Całkowita wartość projektu to: 512 476,45 PLN
Poziom dofinansowania wynosi: 435 604,96 PLN (85%)
a wysokość wkładu własnego powiatu: 76 871,49 PLN

W ramach Projektu, zrealizowano:
- reklamę telewizyjną i radiową,
- organizację konferencji promujących walory inwestycyjne kompleksów Przasnyskiej Strefy Gospodarczej wśród inwestorów krajowych i zagranicznych
- wykonanie i wdrożenie strony internetowej promującej Przasnyską Strefę Gospodarczą w otoczeniu krajowym i międzynarodowym.
- koszty promocji projektu integralnie związane z jego realizacją.

Jarosław Gejda

Data: 2020-05-31