Opublikowane przez PROMOCJA PROJEKTU – „POPRAWA INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ TERENÓW INWESTYCYJNYCH W PRZASNYSKIEJ STREFIE GOSPODARCZEJ”

Podczas tegorocznych Dożynek Gminno - Miejsko - Powiatowych, które odbyły się na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w m. Sierakowo, gm. Przasnysz, pracownicy Starostwa Powiatowego w Przasnyszu prowadzili działania informacyjn-promocyjne Projektu pn. "Poprawa infrastruktury technicznej terenów inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefy Gospodarczej". Licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu oraz goście z powiatów sąsiednich mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat ambitnego projektu uzbrojenia obszaru strefy w podstawowe media oraz udostępnienia gotowych terenów inwestorom. Zainteresowane osoby zdobyły również wiedzę nt. możliwości realizacji projetów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W ramach działań promocyjnych zgromadzeni goście otrzymywali także gadżety promocyjne projetu w postaci kubków, toreb i flag.

Projekt pn. "Poprawa infrastruktury technicznej terenów inwestycyjnych w Przasnyskiej Strefy Gospodarczej" jest realizowany w ramach Priorytetu I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu” Działania 1.3 „Kompleksowe przygotowanie terenów pod działalność gospodarczą” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa mazowieckiego 2007-2013.

Projekt polega na kompleksowym uzbrojeniu terenów Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w infrastrukturę komunalną, drogową,
energetyczną i teleinformatyczną, w tym w szczególności na:
- budowie drogi wewnętrznej i dojazdowej wraz z infrastrukturą uzupełniającą: chodnikami, ścieżką rowerową i zatokami autobusowymi,
- budowie sieci wodociągowej,
- budowie zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej,
- budowie sieci kanalizacji deszczowej,
- zasileniu w energię terenu strefy gospodarczej,
- wykonaniu światłowodu wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Aktualna wartość Projketu: 33.815.004,00 PLN.

Poziom dofinansowania z EFRR: 28.734.250,00 PLN (85% wartości kosztów kwalifikowanych).

Stan rzeczowej realizacji Projektu:
W dniu 19 maja 2010 r. Powiat PRzasnyski wyłonił wykonawcę przedmiotowej inwestycji. Obecnie Wykonawca opracowuje projekt budowlano-wykonawczy. W IV kwartale 2010 r. planowane jest rozpoczęcie robót budowlanych.

Data: 2020-02-20
Imieniny: Anety, Lecha, Leona