Przasnyski etap ŻTC Bike Race 2019 zakończony. Wśród zawodników przasnyszanie!

Wokół strefy gospodarczej w Przasnyszu odbył się 9. etap ŻTC BIKE RACE. Przasnyskie zmagania były jednym z 9 wyścigów całego cyklu, jakie przygotował organizator. Samorząd Powiatu Przasnyskiego na czele ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim dofinansował organizację imprezy kwotą 4,5 tys. zł.

Przasnyski etap ŻTC Bike Race 2019 zakończony

W niedzielę na starcie trasy poprowadzonej po zamkniętych dla ruchu drogach wewnętrznych miejscowej strefy ekonomicznej, najpierw w dwóch turach rywalizowali kolarze, a tuż po nich na dystansie maratonu i półmaratonu rolkarze. Tegoroczny wyścig wrotkarski w Przasnyszu został zorganizowany po raz pierwszy, po tym jak w zeszłym roku organizatorzy pilotażowo zaprosili kilkoro zawodników w celu przetestowania trasy i stwierdzeniu, że świetnie nadaje się ona do jazdy na rolkach!

Piękna oprawa i trasa wymagająca stabilnej formy wśród zawodników była atutem zawodów. Dodatkowo wśród zwycięzców zostały rozlosowane loty pokazowe z szefem miejscowego aeroklubu. Nic więc dziwnego, że wśród zawodników była zacięta rywalizacja.

Wśród uczestników zmagań byli również przasnyszanie, którzy rywalizowali w obu dyscyplinach.
Do półmaratonu wrotkarskiego z Przasnysza zgłosili się Krzyżanowski Jarosław jadący w barwach PlichWyścig, który z czasem 00:41:35 zajął 14. miejsce, natomiast 15. miejsce zajął Leleniewski Krzysztof pokonując dystans w ciągu 00:42:57 minut, oraz Krzyżanowska Anna z PlichWyścig pokonując dystans w ciągu 01:17:53. Przasnyskie zmagania wrotkarskie w półmaratonie wygrał Warchoł Łukasz z Warszawy (00:35:05), natomiast maraton Chojnacki Bartosz również z Warszawy (01:03:50).

Przasnyszanie w zawodach kolarskich w Przasnyszu (wyniki nie oficjalne):
W zmaganiach SuperPRESTIGE zmagali się:
12. miejsce - Niewiarowski Kazimierz z KROSS STAFF TEAM (01:41:59) w kategori M60, który sobotnie zawody w Ciechanowie ukończył na 15 miejscu (01:24:42)
1. miejsce Wódkiewicz ANDRZEJ w kategori M80+ (00:57:52), który w Ciechanowie zajął 2. miejsce z czasem 00:52:12
W zmaganiach FitRACE i FitRACE Open wystartowali:
2. miejsce Rochowiak Mateusz M Przasnysz KROSS STAFF TEAM Ukończono 01:22:26 /FitRACE grupa 1/M2, który dzień wcześniej w Ciechanowie pojechał znacznie lepiej zajmując 1. miejsce z czasem 01:09:31
12. miejsce Kołakowski Mariusz 01:29:33 /FitRACE grupa 1/M3, który startował również w FitRACE Open
11. miejsce Rochowiak Mateusz z KROSS STAFF TEAM 01:22:26 /FitRACE Open grupa 6/FR.
Życzymy zawodnikom udanych startów w kolejnych zawodach a na finiszu stanięcia na podium.
Na podstawie: EPrzasnysz.

Data: 2019-08-17