Przasnyskie starostwo aktywnie promuje Przasnyską Strefę Gospodarczą!

Starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski wraz pracownikami urzędu podejmuje szereg działań mających na celu pozyskanie nowych inwestorów do strefy gospodarczej w Sierakowie i Chorzelach. Starosta osobiście zachęca do inwestowania w naszym powiecie w bezpośrednich rozmowach z przedsiębiorcami podczas licznych konferencji i kongresów gospodarczych, w których bierze udział, także jako panelista. Spotyka się również z przedstawicielami rządu RP, w tym premierem Mateuszem Morawieckim, lobbując aktywnie na rzecz wsparcia i promocji oferty inwestycyjnej powiatu na szczeblu centralnym.

Przasnyskie starostwo aktywnie promuje Przasnyską Strefę Gospodarczą

Na bieżąco wdrażamy również nowoczesne narzędzia marketingowe promujące walory inwestycyjne PSG. Uruchomiliśmy właśnie, we współpracy z lokalnym przedsiębiorcą, stronę internetową przeznaczoną dla potencjalnych inwestorów. Pod adresem www.strefa-przasnysz.pl znajdą oni szczegółową informację – w języku polskim i angielskim - o ofercie inwestycyjnej powiatu oraz procedurze zakupu działek i wdrożenia nowych inwestycji. Zachęcamy do odwiedzin witryny i rozpowszechniania linku wśród znajomych przedsiębiorców.

Powołaliśmy także Radę Przedsiębiorczości Powiatu Przasnyskiego, będącą platformą współpracy i konsultacji samorządu z lokalnym środowiskiem biznesowym. Zapraszamy lokalnych przedsiębiorców do przystąpienia do Rady.

W najbliższych dniach na terenie strefy w Sierakowie zostaną ustawione duże billboardy reklamujące tereny inwestycyjne, skierowane do podróżujących trasą Warszawa – Mazury (droga krajowa nr 57).

Jeszcze w październiku pracownicy Referatu Rozwoju Gospodarczego i Promocji razem ze starostą Bieńkowskim wezmą udział w ogólnopolskim Polskim Kongresie Przedsiębiorczości 2019 w Olsztynie. Wystawimy tam stoisko, na którym będziemy promować walory inwestycyjne powiatu.

Do szybkiego finału zmierza również budowa Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu. Już na początku przyszłego roku będziemy mogli uruchomić tam punkt obsługi przedsiębiorców i inwestorów. W krajowych i międzynarodowych kontaktach biznesowych, tak jak w życiu codziennym, bardzo często najważniejsze jest pierwsze dobre wrażenie, dlatego też musimy zapewnić odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne do obsługi kluczowych inwestorów, ale także wszystkich klientów starostwa.

Przasnyskie starostwo aktywnie promuje Przasnyską Strefę Gospodarczą

Data: 2019-10-20