PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU POWIATU PRZASNYSKIEGO INFORMUJE

Opublikowane przez PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU POWIATU PRZASNYSKIEGO INFORMUJE

INFORMACJA PRZEWODNICZĄCEGO ZARZĄDU POWIATU PRZASNYSKIEGO ZENONA SZCZEPANKOWSKIEGO O REALIZACJI UCHWAŁ RADY POWIATU ORAZ PRACACH ZARZĄDU POWIATU W OKRESIE MIĘDZY SESJAMI
- złożona podczas sesji Rady Powiatu w dniu 27 kwietnia 2010 roku-

Zarząd Powiatu w okresie międzysesyjnym realizował, jak zwykle, bieżące zadania. Większość z nich znalazła swoje odzwierciedlenie w programie dzisiejszej sesji i była omawiana na komisjach. Swoje sprawozdanie ograniczę więc do istotnych zagadnień nie objętych planem dzisiejszej sesji.

Konkursy na dyrektorów ZSL i ZSP

Zarząd Powiatu ogłosił konkursy na dyrektorów dwóch przasnyskich szkół ponadgimnazjalnych: ZSL im. KEN oraz ZSP im. Mjr. Henryka Sucharskiego. Zarząd, na pierwszy konkurs zatwierdził też skład komisji konkursowej w osobach: Tomasz Osowski — przewodniczący oraz Jacek Bartołd, Grażyna Kutryb, Anna Gocłowska, Teresa Jarzyna, Piotr Kołakowski, Ewa Wojciechowska, Barbara Żarnecka, Andrzej Piegutkowski.
Na drugi konkurs komisja nie została jeszcze zatwierdzona. Kandydaci na dyrektora LO oraz na dyrektora ZSP mogą składać zgłoszenia do konkursu do dnia 7 maja br.

33 miliony dla powiatu przasnyskiego

W dniu 10 kwietnia br. zaplanowany był pobyt w Przasnyszu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz wicemarszałka województwa mazowieckiego Stefana Kotlewskiego. Wizyta miała na celu uruchomienie przebudowy drogi wojewódzkiej Przasnysz-Ciechanów oraz podpisanie 5 umów unijnych na finansowanie remontów i zakupów w szpitalu, przebudowę dróg, informatyzację starostwa i szpitala. Ze względu na katastrofę w Smoleńsku, plany te zostały odwołane. Przebudowa drogi Przasnysz-Ciechanów ruszyła, natomiast podpisanie rozszerzonego pakietu umów planujemy na 2 czerwca br. Pakiet rozszerzy się prawdopodobnie o dwie umowy: Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach - etap I - basen oraz remont DPS-u na ul. Ruda w Przasnyszu. Łączna wartość umów w tej kolejnej serii wyniesie ok. 33 mln zł. Decyzja o dofinansowaniu budowy basenu w Chorzelach zapadnie prawdopodobnie dzisiaj. Projekt basenu w Chorzelach znajduje się na I miejscu listy rankingowej po ocenie przez panel ekspertów unijnych. Zarząd Województwa ma prawo dołożyć do oceny 5 pkt, przez co mógłby się zmienić kształt listy rankingowej. Zarząd korzysta z tego uprawnienia jednak tylko w wyjątkowych przypadkach. Sądzę więc, że I miejsce naszego projektu zostanie zachowane.

Mazowieckie Centrum Sportów Zimowych – kompleks Przasnysz i Elektrownia Wiatrowa

Zarząd Powiatu złożył też ponownie wniosek o ujęcie MCSZ w Przasnyszu w ramach projektów kluczowych. Swoje szanse wiążemy z wysoką oceną tego projektu w postępowaniu konkursowym. Złożyliśmy też wstępny projekt elektrowni wiatrowej w ramach projektów kluczowych. Projekt ten zamierzamy złożyć również w konkursie, który prawdopodobnie zostanie ogłoszony w maju lub czerwcu br.

Przetargi na działki mieszkaniowe i inwestycyjne

Zarząd ogłosił przetargi na grunty pod zabudowę mieszkalną przy ul Ruda oraz w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Sierakowie. Zainteresowanie działkami mieszkaniowymi jest spore, natomiast, pomimo zakończenia dwóch przetargów w PSG, nikt nie zgłosił się do działek lotniczych. Sprzedane zostały zaledwie 3 małe działki pod działalność gospodarczą. W sytuacji braku zainteresowania lokalnego biznesu Zarząd Powiatu skłania się do ogłoszenia przetargu na wszystkie działki razem, z myślą o dużym inwestorze zewnętrznym. Zarząd jest w posiadaniu listu intencyjnego, w którym potencjalny inwestor zainteresowany jest zakupem ok. 240 ha gruntu w PSG pod działalność lotniczą i inną działalność o charakterze szkoleniowym, naukowym, hotelarskim, gastronomicznym. Pewne zainteresowanie zakupem wielkoobszarowym wykazują również inne firmy zagraniczne. Jeśli Wysoka Rada nie wyrazi sprzeciwu to Zarząd spróbuje tej drogi przetargu. Przetargi nie obejmują terenów przeznaczonych pod specjalną strefę ekonomiczną. Mamy nadzieję, że Rada Ministrów w najbliższym czasie podejmie uchwałę w tej sprawie. Nasz wniosek nie budzi zastrzeżeń żadnego resortu, jest dobrze przygotowany, czeka na swoją kolej wśród wielu spraw w Komitecie Stałym RM.

Powiat buduje kolejne drogi

W ramach rozpoczętych inwestycji powiatowych zwracam uwagę, że trwają prace w ramach kompleksowej przebudowy 4 ciągów drogowych:
Bartniki - Myszyniec,
Klewki - Rostkowo - Szulmierz,
Krzynowłoga Mała - Kaki Mroczki - Skierkowizna,
Duczymin - Nowa Wieś - Zdziwój - Jarzynny Kierz.
Radnych proszę o zainteresowanie i ewentualne uwagi czy postulaty.

*śródtytuły zostały dodane